banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Kirke” Madeline Miller! [ZAKOŃCZONY]

23 lipca 2018


Wspólnie z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze epickiej książki „Kirke” autorstwa Madeline Miller.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze niezwykle wciągającej opowieści, która interpretuje na nowo losy jednej z bohaterek „Odysei” Homera. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile dzieci ? zgodnie z mitologią grecką ? Perseida urodziła Heliosowi? Podaj ich imiona.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Perseida urodziła Heliosowi piątkę dzieci. Ich imiona to: Ajetes, Perses, Kirke, Pazyfae i Kalipso.

Uznaliśmy, że egzemplarze powieści „Kirke” otrzymają:

Wiktoria Radoszewska,
Lidia Knapek,
Grzegorz Lemański.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni od otrzymania adresów od zwycięzców.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Madeline Miller ? Kirke”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 5 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Epicka opowieść oparta na motywach mitologicznych, autorstwa zdobywczyni Nagrody Orange. W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem ? nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka… Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom? Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.

Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.

Triumf kobiecości w bezwzględnym świecie mężczyzn. „Kirke” znalazła się na listach książek, które koniecznie trzeba przeczytać w 2018 roku opublikowanych na łamach dzienników „Guardian”, „Independent”, „Mail on Sunday”, 'Sunday Express’ oraz magazynu „Stylist”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe