banner ad

Wygraj powieść „Greta Garbo. Moja Miłość” Ellen Mattson (konkurs 5 z 10) [ZAKOŃCZONY]

11 lipca 2014

garbo_konkurs
Oto piąty z serii 10 konkursów, jakie przygotowaliśmy dla was z okazji przekroczenia dziesięciu tysięcy lubiących nasz profil na Facebooku. Dzisiaj możecie wygrać powieść „Greta Garbo. Moja Miłość” autorstwa Ellen Mattson, która ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy.

Pięć egzemplarzy biograficznej powieści o życiu jednej z najwybitniejszych szwedzkich aktorek rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj tytuły przynajmniej czterech ekranizacji utworów literackich, w których zagrała w swojej karierze Greta Garbo.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Greta Garbo. Moja Miłość”.
Zakończenie konkursu w piątek, 25 lipca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Udzielenie prawidłowej odpowiedzi nie powinno sprawić nikomu trudności, gdyż większość filmów, w których zagrała Greta Garbo, powstało w oparciu o znane powieści i opowiadania („Gdy zmysły grają”, „Zatracona ulica”, „Słowik hiszpański”, „Kusicielka”, „Symfonia zmysłów”, „Anna Karenina”, „Żar miłości”, „Pokusa”, „Natchnienie”, „Zuzanna Lenox”, „Ludzie w hotelu”, „Malowana zasłona”, „Pani Walewska”, „Ninoczka”, „Dama Kameliowa”) lub utwory dramatyczne („Anna Christie”, „Romans”, „Władczyni miłości”, „Dwulicowa kobieta”, „Jaką mnie pragniesz”).

Egzemplarze powieści „Greta Garbo. Moja Miłość” otrzymują:

Renata Wierzba
Sabina Elias
Artur Kuchta
Krzysztof Matysek
Marta Sierka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

greta-garbo-moja-miloscEllen Mattson „Greta Garbo. Moja Miłość”

Opis: Nikt nie zna Grety Garbo tak dobrze jak Vendela Berg, dziewczyna, którą na tyle zainteresowała się wycofana i chorobliwie wstydliwa gwiazda, że zatrudniła ją jako sekretarkę i towarzyszkę w Hollywood. Vendela chroni Gretę przed ciekawskimi reporterami, pomaga jej wynajmować domy, w których znajdzie spokój, podpisywać kontrakty z wytwórnią filmową i inwestować pieniądze. Mieszkają, pracują i podróżują razem, razem rozmawiają o scenariuszu planowanego filmu o królowej Krystynie. Kilka lat wokół lat trzydziestych, okresu największych sukcesów Grety Garbo. Ale ona, podobnie jak królowa Krystyna, okazała się więźniem własnej sławy. Marzyła o prywatności i chwili wytchnienia. Opisując Gretę Garbo widzianą oczami Vendeli, Ellen Mattson stworzyła sugestywny i porywający portret podwójny dwóch młodych kobiet. Bliżej Garbo, ikony kina, nie był nikt inny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe