Wygraj książki i czasopisma literackie z okazji rozpoczęcia 15. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania [ZAKOŃCZONY]

27 września 2019


We Wrocławiu rozpoczął się 15. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. W związku z tym wspólnie z organizującym to wydarzenie Towarzystwem Aktywnej Komunikacji postanowiliśmy zaproponować wam konkurs.

Do rozdania mamy trzy książki cenionych pisarzy: (1) „Krótką wymianę ognia” Zyty Rudzkiej, (2) „Instrukcję dla pań sprzątających” Lucii Berlin i (3) „To, co utraciłyśmy w ogniu” Mariany Enríquez. Do każdej z książek dodajemy po egzemplarzu najnowszego numeru czasopisma „Opowiadania” (nr 9, jesień 2019). Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wykonać poniższe zadanie.

Zadanie konkursowe brzmi: Wymień co najmniej 3 laureatów Nagrody Literackiej Unii Europejskiej, którzy gościli w poprzednich latach lub będą gościć w tym roku na Festiwalu Opowiadania.

?
Konkurs rozstrzygnięty. W prawidłowych odpowiedziach padały m.in. takie nazwiska, jak: Çiler ?lhan, Inga Žolude, Kalin Terziyski, Magdalena Parys, Piotr Paziński, Bianca Bellová, Pierre J. Meljak.

Nagrody w konkursie otrzymują:

„Krótką wymianę ognia” + egz. czasopisma „Opowiadanie”: Mikołaj Paczkowski,
„Instrukcję dla pań sprzątających” + egz. czasopisma „Opowiadanie”: Jacek Makaś,
„To, co utraciłyśmy w ogniu” + egz. czasopisma „Opowiadanie”: Karolina Bzowa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi oraz tytuł jednej książki (spośród trzech wymienionych powyżej), którą chcielibyście wygrać, przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „15 Międzynarodowy Festiwal Opowiadania”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 6 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Tradycyjnie już pierwszy tydzień października upływa we Wrocławiu pod znakiem opowiadania. Organizowany przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji festiwal jak zwykle poszukuje najciekawszych zjawisk na pograniczu literatury, teatru, filmu czy sztuk plastycznych. W tym roku jednym z tematów przewodnich jest autocenzura.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w dyskusjach o przemianach kulturowych i społecznych współczesnego świata, podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji. Festiwalowi towarzyszą spotkania i warsztaty dla dzieci, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, konkurs na opowiadanie i tłumaczenie literackie, warsztaty kreatywnego pisania. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Hamkało. Dzięki umożliwiającej organizację Opowiadań dotacji Gminy Wrocław na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowy program 15. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe