Wygraj egzemplarze „Srebrnej Natalii” Kiry Gałczyńskiej [ZAKOŃCZONY]

6 lutego 2015

srebrna_natalia_konkurs
Wspólnie z oficyną Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowego, poszerzonego wydania „Srebrnej Natalii” Kiry Gałczyńskiej.

Pięć egzemplarzy wspomnieniowej biografii opisującej życie Natalii Gałczyńskiej u boku i dla słynnego męża, Konstantego Ildefonsa, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywała się słynna warszawska kawiarnia poetów, w której poznali się Natalia i Konstanty Gałczyńscy?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Srebrna Natalia”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 19 lutego, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Mała Ziemiańska” zwana też „Ziemiańską”.

Egzemplarze książki „Srebrna Natalia” otrzymują:

Marta Karbowiak,
Celestyn Findling,
Agata Majer,
Piotr Orlikowski,
Tomasz Gursztyn.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

srebrna_nataliaKira Gałczyńska „Srebrna Natalia”

Opis: Księżniczka gruzińska, prawdziwa, nie legendarna, urodziła się i wychowała w Kaliszu, w rodzinie silnych kobiet, których pokryte patyną czasu portrety możemy zobaczyć wśród archiwalnych zdjęć prezentowanych w tej książce. I potrafiła kochać, czekać i wybaczać jak one. Wspierać, rozumieć i rozgrzeszać. A po śmieci poety ? umiała nie tylko dbać o pamięć o nim, ale też o jego spuściznę, zajmując się edycją dzieł. Tę dbałość, uwagę i szacunek wobec dorobku rodziców przekazała swojej córce ? Kirze ? przez wiele lat kustoszce Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu, autorce książek o Zielonym Konstantym i wyborów jego dzieł. W Srebrnej Natalii ? w poszerzonym między innymi o wątki gruzińskie i na nowo opracowanym wydaniu pierwszej edycji ? słychać ton inny niż w pozostałych książkach Kiry Gałczyńskiej: ton niezwykłego porozumienia dwóch mądrych, znających życie kobiet, matki i dojrzałej dziś córki, które łączy wielka wzajemna miłość i miłość do Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Kira Gałczyńska pięknym, pozbawionym sentymentalizmu stylem, opisuje życie Natalii u boku i dla Konstantego, korzenie i niezwykłe losy jej gruzińskich przodków, a także obraz swego ojca, który ? wielokrotnie fałszowany ? od lat stara się przedstawiać ze swojej perspektywy, nie tylko nie unikając, ale wręcz szczególnie dużo uwagi poświęcając tematom trudnym, obrosłym plotkami czy fałszywą legendą. Z tej książki emanuje spokój Autorki, która z perspektywy dojrzałej kobiety raz jeszcze przygląda się wydarzeniom, które pamięta z dzieciństwa i lat młodości, z opowieści mamy i babci, zna z zachowanej korespondencji. I jak zawsze szuka śladów swych bliskich, wędrując po archiwach, muzeach i? strofach wierszy.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe