Wygraj egzemplarze powieści „Śpiące królewny” Stephena i Owena Kingów [ZAKOŃCZONY]

31 października 2017


Z okazji polskiej premiery najnowszej powieści Stephena i Owena Kingów zatytułowanej „Śpiące królewny”, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Prószyński i S-ka, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści, w której słynny amerykański pisarz wraz ze swoim synem odsłaniają ciemne strony ludzkiej natury, tym razem koncentrując się na mężczyznach i ich stosunku do kobiet. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Akcja „Śpiących królewien” w dużej mierze osadzona została w więzieniu dla kobiet. Które jeszcze utwory Stephena Kinga rozgrywały się głównie za więziennymi kratami? Podaj tytuły tych dzieł.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stephen i Owen Kingowie – Śpiące królewny”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 14 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: powieść „Zielona mila” i nowela „Skazani na Shawshank”. Areszt lub więzienie odgrywały również pewną rolę w innych utworach Kinga, jak „Desperacja”, „Sztorm stulecia”, „Pod Kopułą”, „Bastion” czy inne, ale wymienianie tych tytułów nie było obowiązkowe.

Egzemplarze powieści „Śpiące królewny” otrzymują:

Ewelina Podgórniak,
Grzegorz Bryszewski,
Ryszard Barycza.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Stephen King i Owen King „Śpiące królewny”

Opis: W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata ? świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy. Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść „Śpiące królewny” to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe