banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Poeta, strażnik i więzień”! [ZAKOŃCZONY]

20 października 2016

poeta-straznik-wiezien-konkurs
Z okazji opublikowania polskiego przekładu powieści „Poeta, strażnik i więzień” południowokoreańskiego pisarza Jung-Myunga Lee, wspólnie z wydawcą dzieła, oficyną Świat Książki, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do wygrania są trzy egzemplarze wciągającego więziennego kryminału zainspirowanego autentycznymi wydarzeniami, który powinien spodobać się czytelnikom „Cienia wiatru” i „Skazanych na Shawshank”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Postać którego autentycznego koreańskiego poety pojawia się w powieści „Poeta, strażnik i więzień”? (2) Kiedy i gdzie zmarł ów poeta?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Poeta, strażnik i więzień”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 3 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi to: (1) Yun-Dong-ju, (2) zmarł 16 lutego 1945 roku w zakładzie karnym w Fukuoka.

Egzemplarze powieści „Poeta, strażnik i więzień” otrzymają:

Klaudia Poniewozik,
Katarzyna Łach,
Radek Moskwa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

poeta-straznik-wiezienJung-Myung Lee „Poeta, strażnik i więzień”

Opis: Jest rok 1944. W zakładzie karnym w Fukuoce ginie brutalnie zamordowany człowiek. Trzech wrogów zostaje połączonych przez miłość do poezji. Na rozkaz przełożonych Yuichi Watanabe, młody strażnik z pasją do czytania, ma przeprowadzić śledztwo. Ofiarą morderstwa jest Sugiyama, także strażnik, którego społeczność więzienna się bała i którym pogardzała. Już na początku dochodzenia do popełnienia zbrodni przyznaje się jeden z osadzonych, ale Watanabe mu nie wierzy. I kiedy zaczyna przesłuchiwać podejrzanego oraz pewnego utalentowanego koreańskiego poetę, zdaje sobie sprawę, że przerażający Sugiyama nie był tym, za kogo go uważano?

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe