Wygraj egzemplarze powieści „Nigdy” Kena Folletta [ZAKOŃCZONY]

13 lutego 2022

We współpracy z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Nigdy” napisanej przez Kena Folletta.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze trzymającej w napięciu, epickiej opowieści, w której losy zwykłych ludzi przeplatają się z wielką polityką. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Choć Ken Follett znany jest najbardziej ze swoich powieści historycznych, to jednak „Nigdy” nie jest pierwszą jego książką, której akcja toczy się w dzisiejszych czasach. Czy znasz jakieś inne książki autora, które rozgrywają się współcześnie (czyli w okresie przypadającym po II wojnie światowej)? Podaj przynajmniej dwa tytuły. (2) Fabuła powieści „Nigdy” podzielona jest według systemu Defcon, czyli poziomu gotowości bojowej sił zbrojnych USA. Czy znasz jakiś przypadek w historii, gdy amerykańska armia postawiona została w najwyższy jak dotychczas stan gotowości – Defcon 2?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Amerykańska armia postawiona została w najwyższy jak dotychczas stan gotowości w czasie kryzysu kubańskiego w 1962 roku. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Na skrzydłach orłów”, „Lwy Pansziru”, „Młot Edenu”, „Zamieć”, „Trzeci bliźniak”, „Wejść między lwy” czy „Zabójcza pamięć”.

Egzemplarze powieści „Nigdy” Kena Folletta otrzymują:

Dominika Głowacz,
Łukasz Tucki,
Magda Rzadkowolska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ken Follett – Nigdy”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 24 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Wielkie katastrofy zaczynają się od problemów, które uznano za zbyt nieistotne, by w porę się nimi zająć. Drobne nieporozumienia, w wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności, błyskawicznie i niepostrzeżenie przeradzają się w poważne konflikty. Co najmniej dziewięć państw na świecie posiada arsenał nuklearny. Każde z nich, w sprzyjających okolicznościach, może sięgnąć po ostateczne rozwiązanie. I w mgnieniu oka zniszczyć ziemską cywilizację.

Od spalonej słońcem Sahary, przez obozy dla uchodźców, po gabinety polityków i salony ambasad. Bohaterowie i tchórze, ludzie rozważni i szaleńcy, kochankowie i wrogowie… Całe spektrum świata, który poradził sobie z pandemią, by stanąć w obliczu kryzysu, który może być ostatnim…

Amerykańska prezydent robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej… Błyskotliwy szef chińskiego wywiadu prowadzi misterną grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem… Agenci CIA rozpracowują w Afryce Północnej struktury islamskich terrorystów… Młoda Afrykanka decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, by zapewnić przyszłość swojemu dziecku… Wszyscy oni podejmują ryzyko i poświęcają się, ponieważ wierzą, że są w stanie sprawić, żeby świat stał się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Tylko że to może nie wystarczyć… Bo delikatna równowaga już została zachwiana, a rzeczywistość, jaką znamy, wkrótce rozsypie się w proch.

„Nigdy” to znacznie więcej niż thriller polityczny, to epicka powieść, która zapiera dech. Bo to, o czym pisze Ken Follett, naprawdę może się wydarzyć. Prawdopodobnie szybciej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wnikliwa powieść, w której losy zwykłych ludzi przeplatają się z wielką polityką w wybuchowej pełnej emocji mieszance.


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe