Wygraj egzemplarze powieści „Mars Room” Rachel Kushner [ZAKOŃCZONY]

28 marca 2019


We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera powieści „Mars Room” Rachel Kushner.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki, która ze względu na podobne refleksje dotyczące doświadczeń kobiet porównywana jest z „Opowieścią podręcznej” Margaret Atwood, natomiast z uwagi na oryginalny obraz realiów więziennych i relacji między przebywającymi w zakładzie kobietami może spodobać się fanom serialu „Orange is the New Black”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się żyjący pisarz, którego Rachel Kushner ceni najbardziej? (2) Ile kobiet osadzonych jest w więzieniach na terenie Stanów Zjednoczonych? (Można pomylić się o 20 tysięcy osób).

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Don DeLillo, (2) Według raportu z listopada 2018 roku w więzieniach na terenie Stanów Zjednoczonych osadzonych jest 219 000 kobiet.

Egzemplarze powieści „Mars Room” otrzymują:

Bartłomiej Wardak,
Dawid Malczyński,
Patrycja Zawiślak,
Joanna Galar.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Rachel Kushner ? Mars Room”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 9 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Jeśli Romy Hall miała jeszcze nadzieję, że jej życie ulegnie gwałtownej zmianie i nagle uda jej się odbić od dna, wyrok podwójnego dożywocia skutecznie pozbawił ją złudzeń. Życie naznaczone przemocą, narkotykami i poniżeniem, życie, które z dzieciństwa na marginesie przeszło płynnie w dorosłość striptizerki, ma dobiec końca w więziennej celi.

Romy nie jest niewinna, ale jej wersja wydarzeń nikogo nie interesuje. Do opinii publicznej trafia wygodna historia, w której kobieta o określonej przeszłości nadaje się tylko do roli kryminalistki. Romy, pozbawiona głosu i zupełnie bezsilna, może jedynie patrzeć, jak inni decydują, co w tej sprawie jest prawdą. Staje się kolejnym numerem na liście więźniarek zakładu karnego w Stanville, gdzie każdy dzień to obóz przetrwania, a najsilniejsi zyskują szansę na zaspokojenie podstawowych potrzeb i mogą chociaż przez chwilę poczuć się jak ludzie.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe