Wygraj egzemplarze powieści „Drugi sen” Roberta Harrisa [ZAKOŃCZONY]

19 kwietnia 2020


Z okazji premiery najnowszej powieści Roberta Harrisa zatytułowanej „Drugi sen” wspólnie z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która udowadnia, że Robert Harris jest pisarzem absolutnie wszechstronnym i równie mistrzowsko, co w powieściach historycznych, radzi sobie w konwencji postapokaliptycznej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści Roberta Harrisa doczekało się ekranizacji? Podaj liczbę i tytuły tych książek. (2) Przeczytaj zamieszczony poniżej opis powieści „Drugi sen” i powiedz, który żyjący reżyser twoim zdaniem idealnie nadawałby się do sfilmowania tej książki? Podaj imię i nazwisko.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pyt. (1) brzmi: Pięć. Są to: „Vaterland”, „Archangielsk”, „Enigma”, „Ghostwriter” i „Oficer i szpieg”. W odpowiedzi na pyt. (2) podawaliście wielu znanych reżyserów, m.in. Howarda, Nolana, Polańskiego, Annauda, Spielberga i Holland.

Uznaliśmy, że egzemplarze książki „Drugi sen” otrzymają:

Przemysław Grzelak,
Agata Warczachowska,
Damian Grabowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Robert Harris ? Drugi sen”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 30 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Świat kojarzący się klimatem z „Imieniem róży” i „Opowieścią podręcznej”. Sceneria, która mogłaby pochodzić z późnego średniowiecza? gdyby nie to, że czasem można znaleźć w ziemi plastikowe przedmioty.

Młody ksiądz Christopher Fairfax przybywa do położonej na odludziu wioski, by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Nie jest witany z otwartymi ramionami i budzą się w nim podejrzenia, że stary proboszcz nie zmarł śmiercią naturalną, a jego zgon mógł mieć coś wspólnego z księgą, która zaginęła, i znajdowanymi w pobliżu kośćmi.

Im głębiej Fairfax wchodzi w życie odizolowanej od świata wspólnoty, tym bardziej zaczyna się chwiać jego wiara w obowiązującą wiedzę o historii świata. Wiedzę, której strzeże Kościół, gotowy zrobić wszystko, by prawda nie wyszła na jaw. Jak to Kościół.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe