Wygraj egzemplarze książki „Bazar złych snów” Stephena Kinga [ZAKOŃCZONY]
Z okazji premiery najnowszego zbioru opowiadań Stephena Kinga zatytułowanego „Bazar złych snów” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Prószyński i S-ka, przygotowaliśmy dla was konkurs.
Trzy Cztery egzemplarze książki zawierającej osiemnaście nowych opowiadań i dwa wiersze jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.
Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki tytuł nosiło pierwsze opowiadanie Stephena Kinga, które ukazało się drukiem? Podaj zarówno oryginalny tytuł wymyślony przez autora oraz ten, jaki nadał utworowi wydawca pisma, w którym zostało opublikowane.
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Bazar złych snów”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 13 grudnia, o godzinie 23:59.
?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Byłem Nastoletnim Rabusiem Grobów”, które ukazało się jako „W półświecie Grozy”.
Egzemplarze książki „Bazar złych snów” otrzymają:
Klaudia Dubel,
Jacek Rogalski,
Aneta Garbas,
Jarosław Zabłocki.
Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?
Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.
Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).
Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Stephen King „Bazar złych snów”
Opis: Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości. „Życie po życiu” to historia o człowieku, który umarł na raka okrężnicy i raz po raz przeżywa swoje życie na nowo, powtarzając te same błędy. W kilku opowiadaniach występują postacie, które u kresu życia rozpamiętują swoje zbrodnie i występki. Inne utwory pokazują, jak to jest, kiedy ktoś odkryje w sobie nadprzyrodzone moce ? jak felietonista z „Nekrologów”, który zabija ludzi, pisząc ich nekrologi, czy stary sędzia w „Wydmie”, który w dzieciństwie pływał kajakiem na opuszczoną wyspę i widział wypisane na piasku nazwiska nieszczęśników, którzy potem umierali w tragicznych okolicznościach. W „Moralności” King opisuje rozpad małżeństwa i życia dwojga ludzi po tym, jak zawierają oni iście diabelski pakt, który początkowo wydaje się całkiem korzystny. Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty opowiadania z „Bazaru złych snów” są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla jego czytelników.
TweetKategoria: książkowe