Wygraj egzemplarze „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator [ZAKOŃCZONY]

4 kwietnia 2019


We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike powieści „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która doczekała się wyświetlanej aktualnie w kinach ekranizacji w reżyserii Borysa Lankosza, z Magdaleną Cielecką i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Przebywając w którym kraju, Joanna Bator napisała powieść „Ciemno, prawie noc”? (2) Który dolnośląski zamek pojawia się w fabule książki i filmu „Ciemno, prawie noc”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Japonia, (2) Zamek Książ.

Egzemplarze powieści „Ciemno, prawie noc” otrzymują:

Jacek Lech,
Natalia Mieczynska,
Tomasz Godlewski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Joanna Bator ? Ciemno, prawie noc”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 15 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Reporterka Alicja Tabor po latach nieobecności wraca do Wałbrzycha, miasta, w którym się wychowywała. Nic nie jest tu tak, jak być powinno ? od kilku miesięcy znikają dzieci, zwierzęta są mordowane, a mieszkańców opanowuje mesjanistyczno-narodowe szaleństwo. Z niejasnych powodów coraz więcej osób gromadzi się wokół samozwańczego przywódcy miasta, Jerzego Łabędzia, naśladowcy zmarłego proroka Jana Kołka, któremu, jak twierdzi, ukazała się przed laty wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Alicja pracuje nad reportażem o trójce zaginionych dzieci, szybko jednak okazuje się, że wraz z wyjaśnieniem tajemnicy zniknięcia Andżeliki, Kalinki i Patryka reporterka odkrywa nieznane, bolesne karty z własnej przeszłości.

Powrót do miasta dzieciństwa staje się więc dojmującym powrotem do dramatów własnej rodziny: samobójstwa zafascynowanej wałbrzyskimi legendami starszej siostry Ewy, nietypowej relacji z wciąż nieobecnym ojcem i wreszcie przedwczesnej śmierci obojga rodziców. Osobiste rozliczenie z rodzinnymi tajemnicami, przekazywaną z pokolenia na pokolenie traumą i niejasnościami powojennego okresu przesiedleń, wypędzeń i ucieczek pozwala Alicji odkryć nową własną tożsamość.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe