banner ad

Wygraj egzemplarze „Brudu” Irvine’a Welsha [ZAKOŃCZONY]

6 listopada 2014

brud-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Replika przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze skandalizującej powieści Irvine’a Welsha „Brud”, która ukazała się w październiku pod patronatem Booklips.pl.

Trzy egzemplarze szokującej powieści autora „Trainspotting”, którą przeniósł niedawno na ekran Jon S. Baird, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W oryginale powieść Welsha nosi tytuł „Filth”. Słowo to oznacza „brud” lub „plugastwo”. Jest jednak używane również wulgarnie w odniesieniu do pewnej grupy zawodowej. O przedstawicieli jakiego zawodu chodzi?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Brud Welsha”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 20 listopada, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Filth” to obelżywe określenie używane wobec szkockich policjantów.

Egzemplarze „Brudu” otrzymują:

Katarzyna Jakusik,
Wojciech Balicki,
Patryk Wąchała.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

BrudIrvine Welsh „Brud”

Opis: Zdecydowanie nie jest to książka dla wrażliwców. Bruce Robertson, detektyw edynburskiej policji, został okrzyknięty przez krytykę najgorszą kreaturą literacką od czasów Patricka Batemana, bohatera „American Psycho”. To kliniczny przypadek czystego drania, dla którego nie ma takiego świństwa, jakiego by bezinteresownie nie popełnił. Trawiony wieczną furią, brnie przez przydzieloną mu sprawę zabójstwa na tle rasowym, traktując nienawiść jak niezbędne do życia pożywienie. Dręczony przez chorobę i pasożyta, osaczony przez własne fobie i obsesje, daje się nieść wirowi wydarzeń, na którego dnie tkwi szaleństwo w czystej postaci. Mroczna, odrażająca, momentami w obrzydliwy sposób zabawna historia o nienawiści, mizantropii oraz dręczeniu wszystkiego i wszystkich dookoła.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „Brud”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe