banner ad

Wygraj egzemplarze biografii „Terry Pratchett. Życie z przypisami” Roba Wilkinsa [ZAKOŃCZONY]

21 lipca 2023

We współpracy z Wydawnictwem Insignis przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze pierwszej oficjalnej biografii twórcy „Świata Dysku” zatytułowanej „Terry Pratchett. Życie z przypisami”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki autorstwa wieloletniego asystenta Terry’ego Pratchetta, Roba Wilkinsa, spisanej z niezrównanym wyczuciem i pełnej zabawnych anegdot o życiu pisarza. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Gdzie Terry Pratchett opublikował swoje pierwsze opowiadanie i w jakim wieku? (2) Ile sztuk liczył pierwszy brytyjski nakład powieści „Kolor magii”, czyli pierwszego tomu serii „Świat Dysku”?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Terry Pratchett opublikował pierwsze opowiadanie w grudniu 1962 roku w gazetce szkolnej „The Technical Cygnet”. Miał wtedy 14 lat (według biografii Wilkinsa), ale nawet oficjalna strona pisarza podaje, że miał 13 lat, więc i tę odpowiedź uznajemy za prawidłową. (2) Pierwszy brytyjski nakład „Koloru magii” wynosił nieco ponad 50o egzemplarzy (dokładnie 506).

Egzemplarze książki „Terry Pratchett. Życie z przypisami” otrzymują:

Paweł Lisiak,
Adrianna Majewska,
Dariusz Masiudziński.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Terry Pratchett. Życie z przypisami”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 31 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis wydawcy: Sir Terry Pratchett, nagradzany bestsellerowy autor, twórca fenomenalnie popularnego cyklu „Świat Dysku”. Sławny i podziwiany na całym świecie za swoje znakomite książki, inteligentny ironiczny humor, za działalność humanitarną. Ale to tylko część obrazu.

W chwili śmierci w 2015 roku pracował nad swoją najciekawszą historią – własną. Nad opowieścią o chłopcu, któremu w wieku sześciu lat dyrektor szkoły powiedział, że niczego nie osiągnie, i który przez całe swoje późniejsze życie udowadniał, że tamten nie miał racji. Terry miał bowiem pełno zadziwiających osiągnięć: przerwał naukę by zostać dziennikarzem, co nie zmienia faktu, że otrzymał niezliczona liczbę doktoratów honorowych, nim skończył 20 lat miał pomysł na swoją debiutancką powieść, która ukazała się w 1971 roku pod tytułem „Dywan”, został jednym z najlepiej sprzedających się i lubianych pisarzy w Wielkiej Brytanii, zdobył prestiżowy Medal Carnegie i otrzymał tytuł szlachecki.

Niestety Terry’emu zabrakło czasu, by ukończyć wspomnienia, które tak bardzo chciał napisać. Teraz przerwane wątki podjął Rob Wilkins, dawny asystent, przyjaciel, a dziś opiekun literackiego dziedzictwa Pratchetta. Wykorzystując wspomnienia własne, ale też rodziny, przyjaciół i kolegów pisarza, Wilkins kreśli pełną panoramę życia Terry’ego – od dzieciństwa po jego oszałamiającą karierę pisarską, w tym to, jak przyjął i jak sobie radził z „przeszkadzajstwem” choroby Alzheimera.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe