Wygraj albumy komiksowe „Indyjska włóczęga” i „Dorwać Ramireza” od wydawnictwa Egmont [ZAKOŃCZONY]

23 maja 2020


Wspólnie z wydawnictwem Egmont Polska przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pakiety dwóch ekskluzywnie wydanych albumów komiksowych w powiększonym formacie: „Indyjską włóczęgę” i „Dorwać Ramireza”.

Do rozdania mamy cztery pakiety, w skład których wchodzą dwa bestsellerowe tytuły nie tylko dla miłośników komiksów, ale też literatury i filmów: album „Indyjska włóczęga” inspirowany powieścią łotrzykowską „Żywot młodzika niepoczciwego” Francisca de Quevedy oraz pierwszy tom serii „Dorwać Ramireza” czerpiącej z dorobku kina sensacyjnego lat 80. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku ukazała się po raz pierwszy na świecie powieść „Żywot młodzika niepoczciwego” Francisca de Quevedy, będąca inspiracją dla komiksu „Indyjska włóczęga”? (2) Jaki tytuł noszą książka Grahama Greena i film szpiegowski nakręcony na jej podstawie, w których głównym bohaterem jest sprzedawca odkurzaczy (czyli osoba związana z tą samą branżą, co bohater „Dorwać Ramireza”)?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) w 1626 roku, (2) „Nasz człowiek w Hawanie”.

Pakiety komiksów „Indyjska włóczęga” + „Dorwać Ramireza” otrzymują:

Maria Amribd-Owczarek,
Agnieszka Król,
Paweł Trybulski
Szymon Knebel.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Indyjska włóczęga + Dorwać Ramireza”.
Zakończenie konkursu w piątek, 5 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Alain Ayroles, Juanjo Guarnido „Indyjska włóczęga”

Opis: Don Pablos z Segowii, łotrzyk o wątpliwej renomie, lecz budzący nieodpartą sympatię, raczy nas barwną opowieścią o swoim pełnym przygód życiu w Hiszpanii Złotego Wieku i w Ameryce, którą wówczas wciąż nazywano Indiami. Zmienne koleje losu wiodły go od nędzy do bogactwa, od pogardy do uwielbienia, a jego nie całkiem szlachetne postępki wyniosły go z samego dna na pałacowe salony, ze szczytów Kordylierów w kręte rozlewiska Amazonii. Do tego mitycznego miejsca, gdzie nabierają kształtów wszystkie marzenia Nowego Świata ? Eldorado!

Twórcą ilustracji do „Indyjskiej włóczęgi” jest Juanjo Guarnido, który urodził się w Hiszpanii, a potem zamieszkał w Paryżu, żeby dołączyć do studia Walta Disneya. Pracował tam jako animator. Później poświęcił się serii „Blacksad”.

Nicolas Petrimaux „Dorwać Ramireza. Akt I”

Opis: Szalony thriller, który momentalnie stał się przebojem rynku francuskiego! Niepozorny Jacques Ramirez prowadzi nudne życie specjalisty od naprawy odkurzaczy w serwisie posprzedażowym firmy produkującej sprzęt gospodarstwa domowego. Splot wielu zdarzeń sprawia jednak, że ten nadzwyczaj spokojny człowiek staje się obiektem polowania gangsterów z meksykańskiego kartelu i głównym podejrzanym o zamach terrorystyczny! W ciągu jednego dnia wszyscy ? od bandytów po policję ? postanawiają dopaść wąsacza z odkurzaczem pod pachą… Kiedy jeszcze do akcji wkraczają dwie podróżujące po całym kraju piękne złodziejki, Jacques wpada w niekończący się wir pościgów i strzelanin.

„Dorwać Ramireza” jest pierwszym autorskim albumem Nicolasa Petrimaux, mieszkającego w Lyonie francuskiego twórcy, który od dzieciństwa fascynuje się amerykańskimi filmami akcji. I fascynację tę widać w komiksie, który pod względem prowadzenia fabuły, metody obrazowania i niewymuszonego humoru przypomina najlepsze osiągnięcia kina sensacyjnego.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe