banner ad

Świętujemy 2 lata na polskim rynku i 200 000 sprzedanych egzemplarzy „Małego życia” Yanagihary! Wygraj książki + torby [ZAKOŃCZONY]

10 maja 2018


Z okazji drugiej rocznicy polskiej premiery książki „Małe życie” Hanyi Yanagihary, która od tego czasu sprzedała się w rekordowym nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy, wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was wyjątkowy konkurs.

Do rozdania mamy pięć zestawów, w skład których wchodzi nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award powieść „Małe życie” Hanyi Yanagihary oraz płócienna torba z napisem „Jude & JB & Willem & Malcolm” nawiązującym do książki (są to imiona bohaterów). Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Który pisarz najlepiej nadawałby się do opisania twojego życia i dlaczego? Podaj imię i nazwisko tego autora oraz uzasadnij krótko (maksymalnie w kilku zdaniach).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hanya Yanagihara ? 200 000 egzemplarzy Małego życia”.
Zakończenie konkursu w środę, 23 maja 2018, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Spłynęło do nas mnóstwo świetnych odpowiedzi: zabawnych, poruszających, erudycyjnych. Niestety mogliśmy wybrać tylko pięć osób.

Drogą wewnątrzredakcyjnego głosowania zdecydowaliśmy, że zestawy książka + płócienna torba otrzymują:

Grażyna Latos
Małgorzata Willmann
Elżbieta Katarzyna Wojciechowska
Mateusz Dominik
Milena Orłowska

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród najciekawszych zdaniem redakcji odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Uczestnicy konkursu zezwalają portalowi Booklips.pl na nieodpłatne umieszczenie nagrodzonych odpowiedzi na swojej stronie internetowej obok nazwisk laureatów.

Hanya Yanagihara „Małe życie”

Opis: Poruszający obraz dojrzewania, sukcesu, traumy i przyjaźni. Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 roku, która wzbudziła falę zachwytu, a zarazem gorącą dyskusję wśród krytyków i czytelników.

Pochodząca z Hawajów amerykańska pisarka opisuje kilkadziesiąt lat z życia czterech przyjaciół. Bohaterów powieści poznajemy w chwili, gdy kończą studia i przenoszą się do Nowego Jorku. Przetrwanie, nie mówiąc już o sukcesie, w jednym z najwspanialszych miast świata nie jest łatwe, lecz szczęście wydaje się im sprzyjać. Pełen temperamentu JB jest malarzem i z czasem zaczyna brylować w kręgach nowojorskiej bohemy. Malcolm zostaje uznanym architektem, a Willem robi błyskotliwą karierę aktorską. Najbardziej tajemniczy z nich, Jude, przejawia wybitny talent matematyczny, a jako prawnik również odnosi sukces za sukcesem. W przeciwieństwie do przyjaciół nigdy jednak nie wspomina o swojej przeszłości ani o rodzinie, choć poważne problemy zdrowotne i emocjonalne wskazują na to, że w jego życiu wydarzyło się coś, o czym nie potrafi zapomnieć.

Willem, Malcolm i JB stopniowo odkrywać będą straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu przyjaciela. Nieuchronnie nadchodzi dla nich czas trudnej próby empatii i dojrzałości. Co będą gotowi poświęcić, by ratować Jude?a, coraz bardziej pogrążającego się w mroku? Oto poruszająca do głębi opowieść o życiu w wielkim mieście, które daje szansę na zapomnienie o przeszłości, oraz o życiu w bólu, który nie pozwala zapomnieć. To proza, która w całym swoim pięknie opisuje doświadczenie zła, granice ludzkiej wytrzymałości i tyranię pamięci.

Książka „Małe życie” w Ameryce i w Anglii odniosła ogromny sukces wśród krytyków i czytelników ? trafiła do finału Nagrody Bookera i National Book Award, otrzymała prestiżową Kirkus Prize, znalazła się na czele rankingów najlepszych powieści 2015 roku sporządzonych przez najważniejsze tytuły prasowe, rozgłośnie radiowe i portale internetowe (m.in. „The New York Times”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal”, „The Guardian”, „The BuzzFeed”, „The Goodreads”, „Oprah”). Prawa do opublikowania powieści dotychczas sprzedano do dwudziestu krajów. Do tej pory w Polsce sprzedało się 200 tysięcy egzemplarzy książki.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe