Nowy singiel Wojtka Mazolewskiego to ścieżka dźwiękowa do „Karaluchów” Jo Nesb?

12 lutego 2014

Mazolewski - Karaluchy
Jeden z najlepszych polskich basistów i kontrabasistów jazzowych, Wojtek Mazolewski, opublikował nowy singiel promujący ścieżkę dźwiękową do słuchowiska na podstawie powieści „Karaluchy” Jo Nesb?. Piosenkę z gościnnym udziałem Natalii Przybysz możecie odsłuchać poniżej.

„Ten utwór opowiada o pięknych emocjach bohaterów powieści Jo Nesb?, równocześnie jest zapisem moich osobistych uczuć i emocji. Trudno jednak jest mówić o dźwiękach słowami, są zbyt dosłowne i jednoznaczne. Według mnie muzyka jest wolna, więc możecie odnaleźć w niej siebie i cieszyć się tym bez reszty” ? wyjaśnia Mazolewski.

„Karaluchy” to kryminał rozgrywający się w zaułkach Bangkoku ? wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. To właśnie tam utalentowany, lecz nadużywający alkoholu policjant Harry Hole wyjaśnia zagadkę śmierci norweskiego dyplomaty, którego ciało znaleziono w jednym z domów publicznych. Audiobook na podstawie książki zrealizowano jako wielogłosowe, w pełni udźwiękowione słuchowisko. W produkcji udział wzięli: Borys Szyc, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Izabela Kuna, Robert Więckiewicz, Mateusz Kościukiewicz, Mariusz Bonaszewski, Bogusław Linda, Tomasz Schuchardt, Jerzy Trela, Lukasz Simlat.

Słuchowisko wzbogacono o autentyczne dźwięki miasta nagrywane w stolicy Tajlandii. Tam również Wojtek tworzył i nagrywał muzykę, wiernie odtwarzając tętniące życiem ulice Bangkoku. Singiel z kolei zrealizowano w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Ścieżka dźwiękowa „Karaluchów” to doskonały przykład, jak Mazolewski porusza się w różnych gatunkach muzycznych. Wielowątkowa i barwna opowieść dźwiękowa jest wspaniałą przygodą pobudzającą wyobraźnię i może stanowić świetne tło dla lektury powieści Nesb?.

Poniżej zamieściliśmy utwór „I love your smile” z gościnnym udziałem Natalii Przybysz. Trzy utwory ze ścieżki dźwiękowej do „Karaluchów” Jo Nesb? możecie pobrać za darmo, klikając tutaj.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: muzyka