banner ad

Zwiastun serialu „Informacja zwrotna” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Premiera na Netfliksie 15 listopada

30 października 2023

Netflix zaprezentował pełny zwiastun serialu „Informacja zwrotna” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. W produkcji wyreżyserowanej przez Leszka Dawida główną rolę gra Arkadiusz Jakubik.

Bohaterem „Informacji zwrotnej” jest Marcin Kania, uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy, który rusza na poszukiwania zaginionego syna. Jego droga prowadzi przez najmroczniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, największe w Polsce oszustwo reprywatyzacyjne i wspomnienia wyrządzonego rodzinie zła. Czy jest gotowy, aby zmierzyć się z własną przeszłością i poznać tajemnicę zaginięcia syna?

Serial powstał na podstawie powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule, która ukazała się nakładem Świata Książki. „Mam wrażenie, że ta książka jest najlepiej odebrana krytycznie z moich książek do tej pory. Panuje konsensus, że ona jest najlepiej wymyślona, najlepiej napisana” – mówił autor podczas ubiegłorocznego Festiwalu Góry Literatury.

„Ta książka wynika z moich doświadczeń, które były trudne, z doświadczeń związanych z uzależnieniem, z leczeniem się z uzależnienia, z doświadczeń, o których też mówię wprost w podcaście 'Co ćpać po odwyku’, który nagraliśmy z Julkiem Strachotą. Nie lubię romantyzować niepotrzebnie ani tworzyć jakiejś martyrologii autorskiej, ale pisanie tej książki było trudne, bo musiałem włożyć rękę w swoje doświadczenia, które były bolesne” – dodał.

W Marcina Kanię w serialu wciela się Arkadiusz Jakubik, a jego syna gra Jakub Sierenberg. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się Dominika Bednarczyk-Krzyżanowska, Nel Kaczmarek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Juliusz Chrząstowski, Agata Turkot, Marta Mazurek i Przemysław Bluszcz. Scenariusz ekranizacji napisał Kacper Wysocki.

„Cieszę się, że widzowie będą mogli zobaczyć ciemną stronę Warszawy w serialu, tak, jak ja widziałem ją w wyobraźni, przelewając historię Marcina Kani na papier. Sądzę, że ta produkcja trafi w gusta fanów mrocznych, realistycznych opowieści pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji” – skomentował Żulczyk.

Premiera serialu „Informacja Zwrotna” zapowiedziana jest na platformie Netflix już 15 listopada. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film