„Zabójcy bażantów” ? ekranizacja bestsellerowego thrillera Jussiego Adler-Olsena w kwietniu w kinach

3 marca 2015

zabojcy-bazantow-1
Detektywi z Departamentu Q powracają! 24 kwietnia do kin wejdą „Zabójcy bażantów” ? ekranizacja kolejnego po „Kobiecie w klatce” bestsellerowego thrillera autorstwa mistrza skandynawskiego kryminału Jussiego Adler-Olsena.

„Departament Q” to cykl pięciu książek opowiadających o dwóch nieustraszonych inspektorach, którzy zajmują się badaniem nierozwiązanych i przeterminowanych spraw. W sumie powieści zostały wydane w 35 krajach i sprzedane w ponad 8-milionowym nakładzie. W 2012 roku pierwsza z nich, „Kobieta w klatce”, znalazła się na prestiżowej liście bestsellerów „The New York Timesa” i doczekała się bardzo dobrze przyjętej ekranizacji w reżyserii Mikkela Norgaarda. W kwietniu 2015 będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć Nikolaja Liego Kaasa jako niepokornego detektywa Carla M?rcka.

zabojcy-bazantow-2

W „Zabójcach bażantów” detektywi z Departamentu Q będą próbowali rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat. Choć rzekomy zabójca od prawie dwóch dekad siedzi za kratkami, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę. Podejrzani ? byli uczniowie prestiżowej szkoły z internatem ? aktualnie należą do elity duńskiego społeczeństwa. Detektyw Carl M?rck i jego asystent Assad muszą rozwikłać zagadkę i znaleźć sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności prawdziwych morderców. Czy pomoże im w tym bezdomna Kimmie, niegdyś uczennica tej samej ekskluzywnej szkoły, która była zamieszana w tajemnicze wydarzenia sprzed lat?

zabojcy-bazantow-3

Entuzjastycznie przyjęta przez krytykę i czytelników powieść „Zabójcy bażantów” sprzedała się w całej Europie w ponad milionowym nakładzie. Zaś film na jej podstawie stał się najbardziej kasowych duńskim filmem wszech czasów, detronizując na lokalnym rynku największe hity Hollywood.

zabojcy-bazantow-4

zabojcy-bazantow-5

Film będziemy mogli oglądać na ekranach polskich kin od 24 kwietnia 2015 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Zabójców bażantów”:

fot. Christian Geisn?s

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film