banner ad

Ekranizacja „Kobiety w klatce” z najlepszym otwarciem w 2013 roku! W Polskich kinach od 29 listopada

8 października 2013

Kobieta W Klatce 01
Najnowsza ekranizacja książki Jussiego Adlera-Olsena – kolejnego po Stiegu Larssonie i J? Nesbo skandynawskiego autora bestsellerów, który zyskał światową sławę, sprzedając milionowe nakłady swoich powieści – odniosła wielki sukces w duńskich kinach. „Kobieta w klatce” zanotowała jedno z dwóch najlepszych otwarć dekady w ojczyźnie autora pierwowzoru literackiego, deklasując zagraniczną konkurencję! W Polskich kinach film będziemy mogli oglądać od 29 listopada.

Kobieta W Klatce 02Obraz w reżyserii Mikkela Norgaarda w pierwszy weekend grania filmu w kinach zgromadził rekordową dla duńskiej produkcji w 2013 roku widownię 120 522 osób (175 314 licząc z pokazami przedpremierowymi). Przez ponad dziesięć lat tylko jeden film wyprodukowany w Danii zgromadził większą ilość widzów. Ten wynik porównywany jest do ekranizacji pierwszej z książek Stiega Larssona pt.: „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

Mroczny thriller „Kobieta w klatce” to adaptacja bestsellerowej powieści Jussiego Adlera-Olsena, wydanej w Polsce nakładem oficyny Słowo/obraz terytoria. Łącznie autor napisał 4 książki opowiadające o tajemniczym Departamencie Q, gdzie dwóch nieustraszonych inspektorów bada niewyjaśnione sprawy sprzed wielu lat. W sumie powieści zostały wydane w 35 krajach i sprzedane w ponad 8-milionowym nakładzie. W 2012 roku „Kobieta w klatce” znalazła się na prestiżowej liście bestsellerów The New York Timesa.

W wersji filmowej w rolach głównych zobaczymy: znanego z „Aniołów i demonów” i „Jabłek Adama” Nikolaja Lie Kaasa, Faresa Faresa ? gwiazdę nominowanego do Oscara „Wroga numer jeden” oraz Sonię Richter pamiętaną z serialu „The Killing”, czy filmu „Kobieta, która pragnęła mężczyzny”, gdzie partnerowała na ekranie Marcinowi Dorocińskiemu. „Kobieta w klatce” pojawi się w kinach w całej Polsce 29 listopada.

Kobieta W Klatce 03Autorem literackiego pierwowzoru jest Jussi Adler-Olsen, duński pisarza mający na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii, w tym prestiżowy Szklany Klucz – wyróżnienie, które w minionych latach zdobywali najwięksi mistrzowie skandynawskiego kryminału – Henning Mankell, Stieg Larsson i J? Nesbo. Twórcą scenariusza filmu jest Nikolaj Arcel, nominowany do nagrody BAFTA scenarzysta szwedzkiej adaptacji powieści „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

W tajemniczych okolicznościach, z pokładu promu, znika piękna parlamentarzystka – Merete Lynggaard. Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki badającej niewyjaśnione zbrodnie. Na jej czele staje detektyw Carl M?rck. Jego błyskotliwą karierę w wydziale zabójstw przekreśliły wydarzenia, w wyniku których śmierć poniosło dwóch policjantów. M?rck, wspierany przez nowego partnera Assada, rzuca się w wir pracy. Kierowany przeczuciem, prześwietla sprawę Lynggaard i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe. Rezultaty śledztwa zaskoczą wszystkich?

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Kobiety w klatce”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film