W Rosji rozpoczęto zdjęcia do serialu, który będzie współczesną wersją „Anny Kareniny” Tołstoja

4 sierpnia 2021

Ruszyły zdjęcia do rosyjskiego serialu „Anna K” będącego współczesną interpretacją „Anny Kareniny” Lwa Tołstoja. Przy okazji ujawniono nazwiska kolejnych aktorów, którzy pojawią się w tej produkcji obok wcielającej się w tytułową postać Swietłany Chodczenkowej.

Zdjęcia do serialu realizowane są w Moskwie i Petersburgu. „Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nad pierwszym rosyjskim serialem Netfliksa. Cieszy nas, że rozpoczynamy produkcję w nowym, atrakcyjnym regionie. Mamy nadzieję, że nasz projekt spodoba się widzom z całego świata. Nawiązaliśmy współpracę z fantastycznymi rosyjskimi talentami i z przyjemnością ogłaszamy gwiazdorską obsadę” – powiedziała Anna Nagler, dyrektor ds. treści oryginalnych w języku lokalnym na region Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji.

Oprócz Swietłany Chodczenkowej, która zagra współczesną Annę Kareninę, na ekranie zobaczymy Fiodora Bondarczuka (reżyser „Stalingradu” i aktor występujący m.in. w „Sputniku”) jako Aleksieja Karenina, komediową aktorkę Juliję Aleksandrowę, która wciela się w Darię „Dolly” Obłońską, Jurijego Kucenko („Straż nocna” i „Straż dzienna”), który gra Stiepana „Stiwę” Obłońskiego, Jurijego Norszteina („Zimowy romans”) jako Konstantego Lewina, Aleksandra Tsypkina w roli Sergieja Koznyszewa, Tatjanę Dogilewę („Zwyczajna kobieta”), która wciela się w Agafię Michajłownę, oraz Daszę Wereszczaginę jako Katarzynę „Kitty” Szczerbacką.

Producenci nie zdradzili jeszcze, kto gra Wrońskiego – mężczyznę, który wciąga Annę w zakazany romans. Jak jednak zapowiedziano, na ujawnienie czeka jeszcze kilka sekretów.

„Anna K” przenosi klasyczną powieść Lwa Tołstoja we współczesne realia. Bywalczyni salonów Anna Karenina, żona przyszłego gubernatora Petersburga, wdaje się w romans z Wrońskim, atrakcyjnym spadkobiercą aluminiowego imperium. Ich zakazana przygoda miłosna szybko wymyka się spod kontroli, zagrażając delikatnej równowadze więzi rodzinnych i relacji społecznych.

Scenariusz serialu napisali Roman Kantor i Maria Mikulina. Reżyserią zajmują się Walerij Fiodorowicz, Jewgienij Nikiszow, Natasza Mierkułowa, Aleksiej Czupow i Roman Kantor.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film