Twórca „[Rec]” kręci film na podstawie „Trzynastej damy” José Carlosa Somozy. Mamy pierwsze zdjęcie z planu

26 grudnia 2016


Kataloński reżyser Jaume Balagueró znany na całym świecie m.in. za sprawą horrorów z serii „[Rec]” rozpoczął zdjęcia do swojego dziewiątego filmu fabularnego. Obraz nosi tytuł „Muse” („Muza”) i został oparty na powieści „Trzynasta dama” autorstwa José Carlosa Somozy.

Znana polskim czytelnikom dzięki edycji Muzy „Trzynasta dama” to opowieść o Salomonie Rulfo, bezrobotnym profesorze literatury, który próbując dojść do siebie po niespodziewanej śmierci dziewczyny, natrafia na trop tajemniczej sekty muz inspirujących największych poetów wszech czasów.

„Połączenie motywów nadprzyrodzonych, uwodzenia, makabrycznych obrzędów i miłości tworzy wybuchowy koktajl, który posiada wszystkie elementy potrzebne do realizacji naprawdę strasznego filmu” – mówi Balagueró.

W głównej roli w ekranizacji powieści zobaczymy Christophera Lloyda. Towarzyszyć będą mu Franka Potente („Biegnij, Lola, biegnij”), Manuela Vellés, Leonor Watling i Ana Ularu. Realizację zdjęć do filmu rozpoczęto w grudniu w Irlandii. Później ekipa filmowa przeniesie się do Belgii, a następnie do Hiszpanii, gdzie zakończy prace w styczniu.

Na razie ujawniono tylko jedno zdjęcie z planu, na którym widzimy Christophera Lloyda jako Salomona Rulfo. Producenci udostępnili także plakat filmu:

Tematy: , , ,

Kategoria: film