„Biblioteka Trójki” na Open’er Festival 2013

28 czerwca 2013

"Biblioteka Trójki" na Open'er 2013
Na festiwalowej mapie Polski pierwszy tydzień lipca to bezsprzecznie Open?er Festival. Program 3 Polskiego Radia, jako patron medialny imprezy, zagości w Gdyni na całe pięć dni. Z radiowego studia festiwalowego nadawane będą relacje i audycje, przede wszystkim jednak znów zostanie otwarta także „Biblioteka Trójki”.

Biblioteka na Open?erze narodziła się przed rokiem w wyniku współpracy Trójki, organizatorów festiwalu, Instytutu Książki oraz kilkunastu wydawnictw, które ofiarowały dla słuchaczy i uczestników festiwalu egzemplarze swoich książek ? najpopularniejszych powieści, reportaży i dokumentów, wydanych w ostatnich latach. Podczas poprzedniej edycji gdyńskiej imprezy biblioteka zrobiła furorę – przewinęły się przez nią tłumy czytelników, którym rozdano ponad 1000 książek.

„Biblioteka Trójki” jest o tyle wyjątkowa, że mogą z niej korzystać wszyscy, którzy na festiwal się wybiorą. Bez karty bibliotecznej, bez dowodu tożsamości, bez kar za przetrzymanie i za nieoddanie, można nawet wejść bez koszulki i boso. Gdzie ją znajdziecie? W studio Trójki na Open’erze.

fot. mat. prasowe PR3

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia