banner ad

Świąteczna komedia „Uwierz w Mikołaja” na podstawie powieści Magdaleny Witkiewicz od 10 listopada w kinach

8 listopada 2023

10 listopada do kin wejdzie nowa komedia świąteczna. Film „Uwierz w Mikołaja” nakręcono na podstawie powieści Magdaleny Witkiewicz o tym samym tytule. W obsadzie – zarówno w rolach pierwszo-, jak i drugoplanowych – zobaczymy plejadę polskich gwiazd.

W „Uwierz w Mikołaja” śledzimy losy kilkorga postaci. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. W wigilijną noc ścieżki wszystkich bohaterów zejdą się w jednym miejscu.

Komedia „Uwierz w Mikołaja” jest efektem połączenia sił trzech kobiet. Pisarka Magdalena Witkiewicz jest autorką książki pod tym samym tytułem, na podstawie której scenariusz napisała Ilona Łepkowska, a za kamerą stanęła reżyserka Anna Wieczur. W filmie występuje gwiazdorska obsada, a wśród nich: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych. To jednak nie wszystko. W drugoplanowych rolach zatrudniono aktorów znanych z wielu popularnych przed laty produkcji, m.in. Bohdana Łazukę, Dorotę Stalińską, Ewę Szykulską, Teresę Lipowską, Macieja Damięckiego, Krystynę Tkacz, Elżbietę Starostecką i Izabellę Olejnik.

Kolejnym bohaterem filmu jest Bielsko-Biała, malowniczo usytuowane, położone na 18 wzgórzach miasto u stóp Beskidów. Ponad stu jego mieszkańców wzięło udział w realizacji zdjęć zbiorowych i będzie można ich zobaczyć na ekranie.

„Bielsko-Biała przyjęło nas wspaniale! Począwszy od gospodarza i ludzi, którzy się nami opiekowali, nie tylko organizacyjnie, ale też dobrym duchem i życzliwością. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że nie czuliśmy, że komuś utrudniamy życie, ale że zostaliśmy wspaniale przyjęci i zaopiekowani! Scena na Rynku była bardzo wymagająca i tu właśnie okazało się, jak mieszkańcy Bielska-Białej wspaniale się angażują i jak przygotowali się do całodniowej sceny jarmarku świątecznego. Nie byli tam obecni tylko lokalni mieszkańcy i wytwórcy lokalnego dzieła, byli też ludzie, którzy przyjechali specjalnie na zdjęcia. Grali, śpiewali, stworzyli całą atmosferę podczas największej sceny tego filmu. To było bardzo wymagające, a mieszkańcy wspaniale się sprawdzili!” – mówi reżyserka filmu, Anna Wieczur.

Mieszkańcy Bielska-Białej oraz turyści znający miasto będą mogli wypatrzyć w filmie takie miejsca jak: wybudowany w 1889 roku Dworzec Bielsko-Biała Główna, który należy do najpiękniejszych polskich historycznych obiektów kolejowych, rynek na starówce, gdzie systematycznie odbywają się jarmarki świąteczne, oraz niezwykle urokliwe i malownicze uliczki bielskiej starówki.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Uwierz w Mikołaja”, którego dystrybutorem jest Kino Świat:

Piosenkę promującą komedię nagrał zespół T.Love. Poniżej zobaczycie teledysk do utworu „To chyba miłość jest”:

Do księgarń trafiło również nowe wydanie „Uwierz w Mikołaja” Magdaleny Witkiewicz w filmowej okładce. Do powieści dołączono bonusowe opowiadanie. Książka ukazała się nakładem współprowadzonego przez autorkę Wydawnictwa Flow:

[am]
fot. Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film