St. Vincent wyreżyseruje kobiecą wersję „Portretu Doriana Graya”

18 sierpnia 2017


„Portret Doriana Graya” – słynna powieść Oscara Wilde’a z 1890 roku doczeka się nowej filmowej adaptacji. Tym razem projekt przybierze nieco odbiegającą od oryginału formę, a za reżyserię ma odpowiadać amerykańska piosenkarka Annie Clark znana szerzej jako St. Vincent.

Ktoś mógłby zapytać: po co kręcić kolejną adaptację dzieła Wilde’a skoro ostatni film na podstawie tej książki powstał zaledwie osiem lat temu? Otóż firma producencka Lionsgate chce tym razem zrealizować historię hedonistycznego bohatera, który za cenę swej duszy zachowuje młodość i urodę, z innej perspektywy. Tytułowa postać ma być bowiem kobietą.

Stanowisko reżyserskie powierzono St. Vincent, eksperymentalnej piosenkarce, która w 2015 roku zdobyła Nagrodę Grammy dla autorki najlepszego albumu alternatywnego. Choć działalność artystyczna Amerykanki koncentruje się głównie na muzyce, w ostatnim czasie przejawia ona coraz większą aktywność na polu filmowym. W 2017 roku zadebiutowała jako reżyserka i współscenarzystka krótkometrażowym filmem „Birthday Party”, który był częścią kobiecej antologii horrorów „XX”. Od marca projekt ten ma być dostępny do oglądania na platformie Netflix.

Scenariusz do nowej wersji „Portretu Doriana Graya” napisze David Birke, który ostatnio współpracował z Paulem Verhoevenem przy thrillerze „Elle”. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film na podstawie książki Wilde’a ujrzy światło dzienne. Będziemy informować was na bieżąco o postępach w pracach.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film