Serial na podstawie powieści „Niedaleko pada jabłko” Liane Moriarty. SkyShowtime udostępnia zdjęcia i pierwszy zwiastun

29 stycznia 2024

Serwis SkyShowtime zaprezentował pierwsze ujęcia z serialu zrealizowanego na podstawie powieści „Niedaleko pada jabłko” autorstwa Liane Moriarty. Produkcję będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku – wkrótce zostanie ujawniona data premiery.

„Niedaleko pada jabłko” to historia o pozornie idealnej rodzinie Delaneyów. Byli trenerzy, Stan i Joy, sprzedali swoją renomowaną szkołę tenisa i są gotowi wejść w złotą jesień swojego życia. Z radością oczekują spędzenia czasu z czwórką dorosłych już dzieci. Wszystko jednak zmienia się, kiedy do ich drzwi puka ranna młoda kobieta, wnosząca do ich życia adrenalinę, za którą tak tęsknili. Gdy pewnego dnia Joy niespodziewanie znika, jej dzieci zmuszone są do ponownego przyjrzenia się tzw. idealnemu małżeństwu swoich rodziców – tym razem w obliczu wychodzących na jaw mrocznych rodzinnych sekretów.

„Nigdy nie potrafiłam oprzeć się historii, która jest niczym wakacje pozwalające całkowicie zapomnieć o codzienności, a przy tym tak wspaniale właśnie o codzienności opowiada. Dokładnie taka jest powieść 'Niedaleko pada jabłko’ Liane Moriarty. Bohaterami tej wciągającej, pełnej tajemnic i zwrotów akcji historii są Delaneyowie, których poczucie humoru, osobiste dramaty, marzenia i złożoność sprawiły, że zapragnęłam przenieść tę fantastyczną opowieść na ekran” – powiedziała Melanie Marnich, pełniąca obowiązki scenarzystki, showrunnerki i producentki wykonawczej serialu.

„Mam poczucie, że ich rodzina ma coś do powiedzenia każdemu z nas. Wydarzenia w ich życiu pomagają nam przyjrzeć się bliżej złożonym aspektom miłości, statusowi wieloletniego małżeństwa, a także próbom odnalezienia siebie zarówno w rodzinie, jak i poza nią. Fascynujące było dla mnie pisanie o rzeczywistych, dorosłych problemach z jakimi borykają się Delaneyowie, takich jak bolesne poświęcenia, na jakie czasem muszą zdobywać się rodzice, aby chronić swoje małżeństwo i rodzinę. W sposób pozbawiony lukru pokazujemy też, jak wygląda życie pracującej matki i żony, kiedy podążamy za Joy w głąb tajemnicy, która jest sercem tej historii” – dodała Marnich.

„’Niedaleko pada jabłko’ to jedna z najlepszych powieści Liane Moriarty. Jestem dumny i niezwykle wdzięczny za możliwość przeniesienia tego dzieła na ekran. Obserwowanie rodziny Delaneyów – którzy za maską tak zwanej rodziny idealnej skrywają całą masę tajemnic – bywa momentalnie upiornie zabawne, innym razem bolesne i poruszające. Nieustannie trzyma nas jednak w napięciu. Postacie stworzone przez Liane są wyraziste i złożone, a historia, którą opowiada, pokazuje, że ci, których najbardziej kochamy, potrafią nas najbardziej skrzywdzić. Dla mnie to doskonały przepis na wciągający serial telewizyjny” – skomentował producent wykonawczy David Heyman.

W Stana i Joy w serialu wcielają się Sam Neill i Annette Bening. Czwórkę ich dorosłych dzieci grają Alison Brie, Jake Lacy, Conor Merrigan-Turner i Essie Randles. „Ze wspaniałą showrunnerką oraz wybitną obsadą udało się nam stworzyć poruszającą i pełną emocji adaptację literackiego pierwowzoru” – podsumował David Heyman.

Poniżej możecie zobaczyć krótką zapowiedź serialu:

Powieść „Niedaleko pada jabłko” Liane Moriarty ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Znak Literanova w przekładzie Aleksandry Kamińskiej:

[md]


Tematy: , , , ,

Kategoria: film