banner ad

Seria komiksowa „Oblivion Song. Pieśń Otchłani” Roberta Kirkmana i Lorenza De Feliciego doczeka się ekranizacji

12 czerwca 2019


Wydawana w Polsce przez Non Stop Comics seria „Oblivion Song. Pieśń Otchłani” (drugi tom trafił do sprzedaży w maju tego roku) autorstwa Roberta Kirkmana i Lorenza De Feliciego, trafi na duży ekran. Studio Universal Pictures poinformowało właśnie o nabyciu praw do komiksu.

Napisaniem scenariusza zajmie się Sean O?Keefe, świeża postać w przemyśle filmowym (na koncie ma będący dopiero w postprodukcji „Wonderland” z Markiem Wahlbergiem oraz adaptację serii powieści Roberta E. Parkera, „Spenser”, którą kupił Netflix), a na stołku reżyserskim zasiądzie Peter Berg (m.in. „Hancock” z Willem Smithem i „Królestwo” z Jamiem Foxxem). Za produkcję z ramienia wydawnictwa Skybound Entertainment odpowiedzialni będą Robert Kirkman, David Alpert, Bryan Furst i Sean Furst, a ze strony Universal ? Jon Mone i Lexi Barta. Data premiery filmu nie została jeszcze ogłoszona.

Akcja serii komiksowej zaczyna się dziesięć lat po tym, jak tajemnicze zdarzenie zniszczyło jedno z największych amerykańskich miast. Tysiące ludzi zginęły, kiedy centrum Filadelfii przeniosło się do innego wymiaru. W jego miejscu pojawiło się trzydzieści mil kwadratowych wyjętych z zupełnie innego, obcego i niebezpiecznego świata, któremu nadano nazwę Oblivion. Między rzeczywistościami kursują grupy badawcze i ratownicze, grupki ocalałych walczą o przeżycie z gigantycznymi drapieżnikami. Ale normalne życie toczy się dalej. Ludzie zapominają o traumie, przystosowują się do nowych warunków. Tragedię pomagają oswoić pomniki, muzea i kiepskie, kręcone na faktach filmy. Nathan Cole jest jedną z ostatnich osób, którym zależy na odkryciu wszystkich sekretów Oblivionu.

W ubiegłym roku Robert Kirkman powiedział, że odbiór komiksu „Oblivion Song. Pieśń Otchłani” przerósł najśmielsze oczekiwania: „Wszystko związane z premierą tej serii było do tej pory zdumiewające i wciąż nas zaskakuje”. Jeśli film dojdzie do skutku i spotka się z pozytywnym przyjęciem widzów, twórcy mogą spodziewać się kolejnych sukcesów.

[am]
źródło: Non Stop Comics, Deadline

Tematy: , , , ,

Kategoria: film