Powstanie nowa filmowa trylogia osadzona w świecie Harry?ego Pottera na podstawie książki „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

31 marca 2014

filmy-fantastyczne-zwierzeta
Warner Bros. planuje nakręcić trzy kolejne filmy osadzone w świecie Harry?ego Pottera. Podstawą nowej trylogii będzie 48-stronicowa książeczka „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, którą J. K. Rowling napisała i wydała jako mały bonus pomiędzy czwartek i piątym tomem bestsellerowej sagi o młodym czarodzieju.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to książka w książce. Pojawia się najpierw w „Harrym Potterze” jako oficjalnie zatwierdzony podręcznik do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zgodnie z fabułą napisanie książki wydawnictwo Augusty Worme zleciło w 1918 roku słynnemu magizoologowi Newtonowi Skamanderowi, wybitnemu czarodziejowi, podróżnikowi i znawcy stworzeń magicznego świata. W 2001 roku J. K. Rowling napisała rzeczywistą książkę pod tym samym tytułem, publikując ją pod nazwiskiem Newtona Skamandera. Publikacja ta była przedsięwzięciem charytatywnym, dostępnym w sprzedaży jedynie przez ograniczony czas. Dzięki temu, że pośrednicy (hurtownicy i księgarze) sprzedawali ją bez zysku, aż 80% ceny okładkowej zostało przekazane na rzecz biednych dzieci.

Nakład książeczki już od dawna jest wyczerpany. Można ją jedynie kupić w drugim obiegu i to za wcale niemałe pieniądze. Być może zapomniała już o niej sama autorka, ale z pewnością nie zapomnieli szefowie Warner Bros., którzy szukali sposobu, aby wycisnąć z serii o Harrym Potterze jeszcze więcej pieniędzy. Odpowiedzialnym za przekonanie pisarki do pomysłu sfilmowania „Fantastycznych zwierząt…” jest nowy dyrektor wytwórni, Kevin Tsujihara. Autorka zgodziła się pod warunkiem, że osobiście napisze scenariusz trylogii.

Jak wyjaśniła J.K. Rowling, planowane filmy nie będą ani sequelem ani prequelem Harry’ego Pottera, ale spin-offem, czyli rozszerzeniem czarodziejskiego świata. Akcja rozgrywać się będzie w Nowym Jorku na mniej więcej 70 lat przed wydarzeniami opisanymi w pierwszym tomie sagi pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Bohaterem nowych filmów będzie autor podręcznika „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, magizoolog Newton Skamander.

Pierwsze informacje o planach realizacji filmów pojawiły się już we wrześniu ubiegłego roku. Dopiero jednak teraz ujawniono, że będzie to trylogia. Na razie nie podano, kiedy rozpoczną się zdjęcia do pierwszego z filmów, ani kto zagra główne role. Wiadomo jedynie, że Warner Bros. zamierza zbudować wokół filmu nową franczyzę opartą na grach wideo, produktach konsumenckich i aplikacjach cyfrowych. Elementy z filmów zostaną również włączone do parku rozrywki Harry?ego Pottera. Czy otrzymamy przy okazji nowe książki? Czas pokaże.

Tymczasem fani J. K. Rowling nie próżnują i już przygotowali swoje wersje plakatów pierwszego z trzech nowych filmów:

fantastyczne-zwierzeta-fan-plakat-1

fantastyczne-zwierzeta-fan-plakat-2

fantastyczne-zwierzeta-fan-plakat-3

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film