Powstanie nowa ekranizacja „Domu duchów” Isabel Allende. W jednej z głównych ról wystąpi Eva Longoria

25 października 2021

Eva Longoria zagra w serialu na podstawie powieści „Dom duchów” Isabel Allende. Aktorka wcieli się w Blancę, jedną z kobiet, które przez pokolenia kierowały losami rodu Truebów.

„Dom duchów” to rodzinna saga, która opowiada o życiu kobiet z rodu Truebów. Akcja przesyconej realizmem magicznym powieści osadzona jest w Ameryce Południowej i rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Książka przyniosła Isabel Allende międzynarodową sławę i doczekała się w 1993 roku ekranizacji z Jeremym Ironsem, Meryl Streep, Glenn Close i Antonio Banderasem. W bohaterkę, którą teraz zagra Eva Longoria, wcielała się wówczas Winona Ryder.

Za scenariusz nowej adaptacji odpowiadają Fernanda Urrejola i Francisca Alegría. Ta druga będzie również reżyserką ekranizacji. „To zaszczyt móc przenieść na ekran 'Dom duchów’ Isabel Allende. Jestem zagorzałą wielbicielką jej twórczości i jej samej jako artystki, a ta powieść jest fundamentem kultury latynoamerykańskiej. Isabel wyprzedziła swoją epokę, podobnie jak bohaterki tej opowieści” – powiedziała Francisca Alegría.

„To historia bogata w tematy rodzinne, miłosne i magiczne. Cieszę się, że mogę pokazać światu piękno, kreatywność i mistrzowski talent, które wciąż wydaje nasza społeczność” – dodała Eva Longoria.

Za realizację serialu na podstawie „Domu duchów” odpowiadać będzie firma producencka FilmNation Entertainment. W Polsce wznowienie powieści Allende ukazało się na początku tego roku nakładem Wydawnictwa Marginesy.

[am]
fot. Eva Longoria

Tematy: , , ,

Kategoria: film