Powstanie filmowa adaptacja „Synów Abrahama” Joego Hilla

9 czerwca 2021

Opowiadanie Joego Hilla „Synowie Abrahama”, inspirowane motywami z „Drakuli” Brama Stokera, zostanie zekranizowane. Za reżyserię i scenariusz historii odpowiadać będzie Natasha Kermani, dla której ma to być trzeci pełnometrażowy film.

„Synowie Abrahama” to w zasadzie kontynuacja „Drakuli”. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w książce Brama Stokera. Abraham Van Helsing żyje wraz ze swoimi synami w Ameryce. Młodzi chłopcy nie mają pojęcia o działalności ojca jako łowcy wampirów. Trudno im więc zrozumieć, czemu jest w stosunku do nich nadopiekuńczy i dlaczego coraz częściej dochodzą w nim do głosu mroczne instynkty.

Natasha Kermani planuje pokazać doświadczenia chłopców z perspektywy obserwatorki – oswojonej ze śmiercią młodej Azjatki. „Zawsze lubiłam 'Drakulę’ Brama Stokera i wyjątkowe, osobiste podejście Joego Hilla do legendy Van Helsinga natychmiast mnie ujęło. 'Synowie Abrahama’ to niesamowita okazja, by spojrzeć na znajomą opowieść z nowej perspektywy, przyglądając się klasycznym bohaterom i motywom we współczesny sposób” – skomentowała Kermani.

Film wyprodukuje brytyjska firma Tea Shop, która ma w dorobku takie tytuły, jak „Podwodna pułapka”, „Gniew” czy „Rabusie kontra zombie”, czyli raczej produkcje o niedużych budżetach. „Bardzo podoba mi się opowiadanie Joego, ma w sobie wyjątkowy ton i emocje. Kiedy spotkaliśmy się z Natashą, to powaliła nas swoim pomysłem na ekranizację” – powiedział James Harris z Tea Shop.

„Synowie Abrahama” będą kolejną już ekranizacją prozy Hilla. Ostatnio dużym powodzeniem wśród widzów cieszy się wyświetlany na Netfliksie serial „Locke & Key” na podstawie komiksowej serii pod tym samym tytułem autorstwa Hilla i Gabriela Rodrigueza.

W wydaniu książkowym opowiadanie „Synowie Abrahama” ukazało się w zbiorze „Upiory XX wieku”, który w Polsce wyszedł nakładem Wydawnictwa Albatros. Na wrzesień zapowiadane jest wznowienie tej publikacji w nowej szacie graficznej. Okładkę możecie zobaczyć poniżej.

[kch]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film