Powstanie ekranizacja „Patience” Daniela Clowesa!

16 grudnia 2016

ekranizacja-patience
Wytwórnia filmowa Focus Features nabyła prawa do ekranizacji powieści graficznej Daniela Clowesa zatytułowanej „Patience”. Pisaniem skryptu zajmie się sam autor, który ma już na koncie m.in. nominację do Oscara za scenariusz do filmu na podstawie innego swego komiksu, „Ghost World”.

Opublikowany w naszym kraju nakładem Kultury Gniewu „Patience” to opowieść o poświęceniu w imię miłości. Głównym bohaterem jest Jack, którego żona, Patience, została zamordowana. To tragiczne wydarzenie wpłynęło destrukcyjnie na całe życie mężczyzny. Dziesięć lat później Jack dowiaduje się, że istnieje specyfik, który umożliwia podróże w czasie, ma więc szansę uratować ukochaną. Udaje się więc w psychodeliczną podróż do przeszłości Patience i wydarzeń, które ukształtowały ją jako kobietę. Konsekwencji swej wyprawy nie będzie w stanie przewidzieć.

Wydany w 2016 roku komiks przez 19 tygodni figurował na liście bestsellerów „New York Timesa”, a teraz zainteresowali się nim producenci z Hollywood. „Ta historia została pięknie wymyślona. Podobnie jak w przypadku wszystkich dzieł Daniela, jest sugestywna i oddziałująca na odbiorców. ?Patience? będzie ekscytującą, zabawną i poruszającą eksploracją emocji, jakich wszyscy doświadczyliśmy” ? powiedział Jim Burke, szef produkcji w Focus Features.

patience-komiks

Daniel Clowes, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksowych, dał się już poznać w świecie filmowym za sprawą bardzo dobrze przyjętej ekranizacji „Ghost World” z 2001 roku w reżyserii Terry?ego Zwigoffa z Thorą Birch i Scarlett Johansson w rolach głównych. Pięć lat później panowie podjęli współpracę przy kolejnym projekcie ? adaptacji komiksu „Akademia tajemniczych sztuk pięknych”. Ostatnio o Danielu Clowesie znowu robi się głośno w Fabryce Słów, a to dzięki zapowiadanej na marzec 2017 roku ekranizacji komiksu „Wilson”. W obrazie w reżyserii Craiga Johnsona wystąpili Woody Harrelson i Laura Dern. „Patience” będzie więc już czwartą adaptacją w dorobku amerykańskiego komiksiarza.

Zanim dojdzie do realizacji „Patience”, minie zapewne trochę czasu. Poniżej za to możecie zobaczyć już zwiastun „Wilsona”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film