Powstaje pełnometrażowa animacja na podstawie opowiadań Murakamiego ze zbioru „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta”

27 listopada 2018


Wytwórnia Arte France Cinéma zaangażowała się w realizację ambitnego projektu: pełnometrażowej animowanej ekranizacji opowiadań Harukiego Murakamiego ze zbioru „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta”. Reżyserem filmu jest Pierre Földes.

„Ślepa wierzba i śpiąca kobieta” to debiut Földesa, który dał się do tej pory poznać jako kompozytor filmowy i autor animowanych krótkometrażówek. Artysta pracuje nad realizacją wymarzonego dzieła już od kilku lat. W 2016 roku zdobył nawet nagrodę branżową Eurimages Co-Production Development Award na rozwój projektu.

Spośród dwudziestu trzech opowiadań zawartych w książce Pierre Földes wybrał tylko sześć i na nich oparł fabułę. „Ten film ma być kierowany nie tylko do milionów fanów Murakamiego na całym świecie, ale także do widzów zainteresowanych nowatorskimi opowieściami określanymi jako magiczny realizm, dla których animacja jest świetnym medium” ? twierdzi reżyser.

Film będzie opowiadał o tym, jak kataklizm, w tym przypadku trzęsienie ziemi, spycha bohaterów z wytyczonych ścieżek. Na skutek tego zanurzają się we wspomnieniach i marzeniach, by w końcu skonfrontować się z własną rzeczywistością i zrozumieć, kim tak naprawdę są.

Poniżej możecie zobaczyć testowy fragment filmu „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta”, którego premiera zapowiedziana jest wstępnie na 2019 rok:

Zbiór opowiadań „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta” ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Muza:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film