Powstają 4 ekranizacje powieści Iana McEwana! Mamy już zwiastun „Dziecka w czasie” i pierwsze zdjęcia z „Na plaży Chesil” i „W imię dziecka”

13 września 2017


Stacja BBC udostępniła zwiastun filmu „Dziecko w czasie” zrealizowanego na podstawie powieści Iana McEwana. W rolach głównych w obrazie występują Benedict Cumberbatch, Kelly Macdonald, Stephen Campbell Moore i Saskia Reeves.

Głównym bohaterem „Dziecka w czasie” jest Stephen Lewis, odnoszący sukcesy autor książek dla dzieci. Pewnego dnia podczas zakupów w supermarkecie jego jedyne dziecko, czteroletnia Kate, znika bez śladu. Historia skupia się na pokazaniu, jak druzgoczący wpływ na małżeństwo wywiera utrata córki. Każde z nich w inny sposób zmaga się z dojmującą rozpaczą.

Choć film jest pełnometrażową produkcją, nie zobaczymy go w kinach, gdyż został przygotowany z myślą o telewizji. W Wielkiej Brytanii będzie go emitować stacja BBC, a w Stanach Zjednoczonych – sieć PBS. Adaptacją powieści Iana McEwana na ekran zajął się Stephen Butchard, zaś stanowisko reżysera objął Julian Farino. Premiera zapowiedziana jest na 2018 rok. „Dziecko w czasie” to druga po „Pokucie” adaptacja prozy Iana McEwana, w której występuje Benedict Cumberbatch.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Pod względem filmowym 2017 rok jest bardzo intensywny dla Iana McEwana. 7 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto odbyła się prapremiera dwóch ekranizacji dzieł pisarza: „Na plaży Chesil” i „W imię dziecka”. Do obu tych produkcji autor osobiście napisał scenariusz. Kinowej premiery filmów należy spodziewać się w przyszłym roku. Aktualnie McEwan pracuje nad kolejnym skryptem: skończył właśnie pierwszy szkic scenariusza do adaptacji „Słodkiej przynęty”. Jak mówi o tych projektach, „to świetna odskocznia od długodystansowej pracy nad powieścią”.

Pierwsze ujęcie z filmu „Na plaży Chesil”, w którym występują Billy Howle i Saoirse Ronan:

Zdjęcie z filmu „W imię dziecka”, w którym grają Emma Thompson, Fionn Whitehead i Stanley Tucci:

Ostatnią wydaną powieścią pisarza jest „W skorupce orzecha”, czyli współczesna reinterpretacja „Hamleta” Williama Szekspira opowiedziana z punktu widzenia nienarodzonego jeszcze dziecka. Rozdział otwierający książkę możecie przeczytać na naszej stronie.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film