Ruszyły prace na planie serialu na podstawie etno-kryminału „Śleboda” Kuźmińskich. Zobacz zdjęcia

9 maja 2024

Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do serialu „Śleboda”. Produkcja jest adaptacją pierwszej części popularnej serii etno-kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. W rolach głównych wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.

Jak przekazali przedstawiciele SkyShowtime, zdjęcia kręcone są właśnie na Podhalu. „Śleboda” ma być pierwszą produkcją nad Wisłą realizowaną na zamówienie serwisu.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy przenieść na ekran tę porywającą powieść. Wraz z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem na czele obsady, nie możemy się doczekać, jak w nadchodzących miesiącach serial nabierze kształtu. Oryginalne seriale, takie jak 'Śleboda’, reprezentują nasze nieustające zaangażowanie w dostarczanie naszym widzom lokalnej rozrywki, produkowanej przez lokalnych twórców i z udziałem lokalnych gwiazd” – powiedział Kai Finke ze SkyShowtime.

Michał Gazda oraz Maria Dębska na planie serialu (fot. B. Mrozowski)

Za reżyserię sześcioodcinkowego serialu odpowiada Michał Gazda wspólnie z Bartoszem Blaschke. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek. Produkcją zajmuje się Magdalena Szwedkowicz.

Maria Dębska wciela się w „Ślebodzie” w wykładowczynię uniwersytecką Ankę Serafin, która znajduje w górach zwłoki starego górala i szybko zostaje wplątana w rozwiązanie zagadki morderstwa.

Maria Dębska jako Anka Serafin (fot. B. Mrozowski)

Maciej Musiał gra Sebastiana Strzygonia, zuchwałego dziennikarza szukającego sensacji, który łączy siły z Anką.

Maciej Musiał jako Sebastian Strzygoń (fot. B. Mrozowski)

Natomiast Piotr Pacek pojawia się jako Jędrek Chowaniec – lokalny policjant, z którym Ankę przed laty łączyło młodzieńcze uczucie.

Piotr Pacek jako Jędrek Chowaniec (fot. B. Mrozowski)

Kolejni członkowie obsady zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

Michał Gazda oraz Magdalena Szwedkowicz na planie serialu (fot. B. Mrozowski)

Bartosz Blaschke (fot. B. Mrozowski)

Tomasz Augustynek (fot. B. Mrozowski)

Michał Gazda (fot. B. Mrozowski)

Powieść kryminalna „Śleboda” autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

[am]
fot. główna: B. Mrozowski


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film