Benedict Cumberbatch na pierwszym zdjęciu z ekranizacji „Dziecka w czasie” Iana McEwana

17 kwietnia 2017


Stacja BBC pokazała pierwsze oficjalne zdjęcie z telewizyjnej ekranizacji „Dziecka w czasie” Iana McEwana, której kręcenie rozpoczęto w pierwszych dniach kwietnia w Wielkiej Brytanii. Premiery filmu na antenie należy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Na pierwszym oficjalnym zdjęciu widzimy Benedicta Cumberbatcha w roli Stevena Lewisa, autora książek dziecięcych, którego córka zaginęła dwa lata wcześniej. Mężczyzna stara się znaleźć sobie cel w życiu. Jego żona, Julie, postanowiła odejść, a najbliżsi przyjaciele, Charles i Thelma, wyprowadzili się na wieś, walcząc z własnymi demonami. „Dziecko w czasie” koncentruje się na mrocznych stronach małżeństwa zdruzgotanego przez stratę ukochanej córki. Porusza również temat płynności czasu, smutku, nadziei i akceptacji.

Obok Benedicta Cumberbatcha w filmie realizowanym na zlecenie BBC przez Pinewood Television i SunnyMarch TV występują: Kelly Macdonald („Zakazane imperium”, „Trainspotting”) w roli żony Lewisa oraz Stephen Campbell Moore („Męska historia”, „Ugotowany”) i Saskia Reeves („Wolf Hall”, „Luther”) jako para przyjaciół głównego bohatera. Powieść Iana McEwana na ekran zaadaptował Stephen Butchard, współscenarzysta seriali „Upadek królestwa” i „Dom Saddama”. Reżyserią filmu zajął się Julian Farino, który pracował już na planie „Seksu w wielkim mieście” i „Ekipy”.

„Dziecko w czasie” będzie drugą ekranizacją prozy Iana McEwana, w której wystąpi Benedict Cumberbatch. W 2007 roku aktor zagrał w kinowej adaptacji „Pokuty”.

Tymczasem w polskich księgarniach dostępna jest już najnowsza powieść autora „Dziecka w czasie” zatytułowana „W skorupce orzecha”. Pierwszy rozdział premierowej książki możecie przeczytać na naszej stronie.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film