Pierwszy zwiastun serialu „Vernon Subutex” na podstawie trylogii Virginie Despentes

6 lutego 2019


Canal+ opublikował pierwszy zwiastun zapowiadanej na kwiecień serialowej adaptacji trylogii Virginie Despentes zatytułowanej „Vernon Subutex”. Krótki materiał pozwala zobaczyć wcielającego się w głównego bohatera Romaina Durisa, jak idzie ulicą Paryża.

Bohaterem książki i serialu jest Vernon Subutex, były właściciel sklepu muzycznego, który na skutek bankructwa zostaje wyrzucony na bruk. W poszukiwaniu dachu nad głową błąka się po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie przypadkowych osób. Rękę wyciąga do niego dawny przyjaciel, gwiazda rocka Alex Bleach. Niestety wkrótce potem gospodarz umiera z przedawkowania, a Vernon ucieka z trzema taśmami, które tamten zdążył nagrać przed śmiercią.

„Vernon Subutex” to pierwsza trylogia w dorobku Virginie Despentes. Pomysł, aby historię przedstawić w takiej formie, wziął się z pasji pisarki do seriali, które dają możliwość „zanurzenia się w świecie i pozostania w nim przez długi czas”, co przypomina rodzaj hipnozy i sprawia wrażenie prowadzenia równoległego życia. Despentes przyznaje, że seriale zmieniły sposób, w jaki pisze. Dlatego też ekranizacja trylogii w odcinkach wydawała się najlepszym rozwiązaniem.

Produkcja Canal+ będzie składać się z dziewięciu półgodzinnych epizodów. Scenariusz pierwszego sezonu oparty został na pierwszej książce i częściowo drugiej. Reżyserią zajęli się Cathy Verney i Benjamin Dupas. Oni również, wspólnie z Virginie Despentes, odpowiadają za scenariusz. W serialu występują Romain Duris, Céline Sallette, Laurent Lucas i gwiazda pop-rocka Fishback. Premierę zapowiedziano na kwiecień 2019 roku.

Pierwszą zapowiedź serialu możecie zobaczyć poniżej:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film