Pierwszy zwiastun miniserialu na podstawie „Dallas ’63” Stephena Kinga

23 listopada 2015

zwiastun-dallas-63
Hulu opublikowało pierwszą 30-sekundową zapowiedź miniserialu na podstawie bardzo udanej powieści „Dallas ?63” Stephena Kinga. Premiera produkcji zapowiedziana została na 15 lutego.

„Czy chciałbyś cofnąć się w czasie i zabić Hitlera?” – takie pytanie jest tematem wielu dzieł literackich, żeby chociaż przywołać wydaną niedawno w Polsce powieść Grégory’ego Samaka „Księga Życia”. Podobne pytanie przyświecało Stephenowi Kingowi, kiedy przymierzał się do napisania „Dallas ’63”, jednak za cel podróży w czasie obrał sobie inny nie mniej ważny moment zwrotny w historii – zamach na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Jake Epping, trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego, dowiaduje się od zaprzyjaźnionego właściciela taniego baru, że w spiżarni budynku znajduje się portal, który przenosi w czasie do roku 1960 (w powieści chodziło o rok 1958). Z racji tego, że właściciel przybytku jest poważnie chory i pozostało mu niewiele życia, nakłania Jake’a na szaloną misję: żeby skorzystał z portalu, przeniósł się do przeszłości, odczekał trzy lata , a następnie ocalił prezydenta Kennedy’ego, który miał zginąć od kuli Lee Harveya Oswalda. Tym samym zapewniłby ludzkości lepszą przyszłość. Jake podejmuje się wyzwania. Zaczyna nowe życie w złotej epoce Ameryki, w świecie Elvisa, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla.

Producentami wykonawczymi 8-odcinkowego miniserialu są J.J. Abrams, Stephen King, Bridget Carpenter i Bryan Burk. W rolę Jake’a wcielił się James Franco. Na ekranie partnerują mu m.in. Chris Cooper, Cherry Jones, Sarah Gadon, Lucy Fry, Josh Duhamel i T.R. Knight. Jakiś czas temu pokazywaliśmy wam już zdjęcia z planu. Dzisiaj możemy wreszcie zaprezentować pierwszy zwiastun.

Premiera filmu zapowiedziana została na Dzień Prezydentów, obchodzone w USA federalne święto upamiętniające dwóch największych amerykańskich przywódców – George’a Washingtona i Abrahama Lincolna. Stephen King, który miał okazję gościć na planie miniserialu i widział już pierwsze rezultaty, powiedział w wywiadzie udzielonym Yahoo TV, że „11/22/63” (taki jest oryginalny tytuł powieści i ekranizacji) jest „Niezwykły. Wspaniały. Wykonali kawał świetnej roboty”.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film