Tysiące czytelników na pierwszym Festiwalu Książki w Opolu. Zobacz zdjęcia

23 czerwca 2016

1-festiwal-opole-01
Opole czyta! Ponad siedem tysięcy osób wzięło udział w licznych wydarzeniach, jakie odbyły się w ramach pierwszego Festiwalu Książki w Opolu. Dwa dni, dwa koncerty, 37 autorów i 41 wystawców z całej Polski – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na opolskich czytelników.

„Ciekawa lokalizacja, centrum miasta, wspaniała atmosfera i piękne Opole. Wybór miejsca – blisko z Miejską Biblioteką Publiczną, park, zaangażowanie, ilość spotkań autorskich, nazwiska. To są rzeczy, które nie za często się zdarzają w tego typu imprezach. W porównaniu do innych miast. Châpeau bas!” ? zachwalał pierwszą edycję imprezy Marcin Porczyński z Wydawnictwa Literatura.

1-festiwal-opole-02

Znana polska pisarka i dziennikarka, jedna z wielu festiwalowych gwiazd, Katarzyna Grochola, z zachwytem opowiadała: „Opole jest piękne. Szłam tutaj mostem z kłódkami i różnymi wierszami poprzywiązywanymi (?) weszłam w tłum ludzi którym się chce przyjść na jakiś festiwal, jakichś książek, spotykać się z jakimiś ludźmi, zamiast siedzieć na trawie i pić piwo. I za to kocham Opole!”

1-festiwal-opole-03

Opole z kolei kocha nie tylko Grocholę: ogrom spotkań autorskich przyciągał tłumy od rana do wieczora. Przedsmakiem festiwalowych wrażeń było czwartkowe spotkanie z Krystyną Czubówną, a w piątek i sobotę, na czterech festiwalowych scenach odbywały się kolejne wydarzenia: dla dzieci (z udziałem m.in. Agnieszki Antoniewicz, Romualda Pawlaka i Andrzeja Żaka) i dla dorosłych (spotkania i warsztaty z m.in. Nadią Szagdaj, Janiną Ochojską, Moniką Witkowską, Moniką Kuszyńską, Mariuszem Szczygłem, Jakubem Ćwiekiem, Andrzejem Pilipiukiem, Tomaszem Lipińskim, Bogdanem Białkiem, Remigiuszem Mrozem, Michałem Olszańskim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Szymonem Hołownią, Krzysztofem Vargą, Katarzyną Bondą i Michałem Rusinkiem).

1-festiwal-opole-04

„Liczę, że wkrótce Opole stanie się nie tylko stolicą polskiej piosenki, ale też literatury ? daj Boże popularnej!” ? pisała Katarzyna Bonda, autorka kryminałów. Wtórował jej Remigiusz Mróz: „Świetna atmosfera, plenerowe spotkanie przy idealnej pogodzie i ciekawe rozmowy ? czyli pierwszy Festiwal Książki w moim rodzinnym Opolu! Kto nie był, niech koniecznie zjawi się za rok!”

1-festiwal-opole-05

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, w jakiej atmosferze przebiegał pierwszy Festiwal Książki w Opolu.

1-festiwal-opole-06

1-festiwal-opole-07

1-festiwal-opole-08

1-festiwal-opole-09

1-festiwal-opole-10

1-festiwal-opole-11

1-festiwal-opole-12

1-festiwal-opole-13

fot. Festiwal Książki Opole

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy