Opowiadanie „Babcia” Stephena Kinga doczekało się pełnometrażowej ekranizacji. Zobacz zwiastun

9 października 2014

ekranizacja-babci-kinga
Wytwórnia filmowa Blumhouse Productions opublikowała zwiastun horroru Petera Cornwella pt. „Mercy”. Film powstał w oparciu o opowiadanie Stephena Kinga „Babcia” pochodzące z tomu „Szkieletowa załoga”.

Jest to opowieść o dwóch młodych chłopcach, George’u i Buddym, którzy przeprowadzają się wraz z matką do umierającej babci. Schorowana kobieta kryje jednak pod podłogą swego 150-letniego domu tajemną książkę, jakiej żaden z nich nie powinien znaleźć. Odkrycie schowka doprowadzi jednego z chłopców do poznania rodzinnego sekretu. Wszystko wskazuje na to, że umierająca babcia jest w rzeczywistości wiedźmą.

W filmie reżysera „Udręczonych” zobaczymy znanego z „The Walking Dead” Chandlera Riggsa (w roli George’a), a także Dylana McDermotta, Frances O’Connor, Joela Courtneya, Shirley Knight i Chrisa Browninga. „Mercy” to już druga ekranizacja opowiadania Kinga. W 1986 roku historia stanowiła kanwę jednego z 20-minutowych odcinków serialu „Strefa Mroku”, do którego scenariusz napisał autor fantastyki Harlan Ellison.

Blumhouse Productions to wytwórnia specjalizująca się w niskobudżetowych filmach gatunkowych (m.in. popularna seria „Paranormal Activity”). „Mercy” prawdopodobnie nie trafi więc na ekrany kin, ale od razu do dystrybucji na DVD.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Mercy” na podstawie opowiadania Stephena Kinga „Babcia”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film