Oficjalny zwiastun ekranizacji „Człowieka z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka

14 lipca 2015

czlowiek-z-wysokiego-zamku-zwiastun-1
Podczas tegorocznego festiwalu Comic-Con w San Diego Amazon zorganizował specjalny pokaz pierwszych dwóch odcinków serialu „Człowiek z Wysokiego Zamku” na podstawie kultowej powieści Philipa K. Dicka. Do sieci trafił również oficjalny zwiastun produkcji, który możecie obejrzeć poniżej.

Wydana w 1962 roku powieść opisuje alternatywną historię świata, w której nazistowskie Niemcy i Japonia zwyciężyły II wojnę światową. Stany Zjednoczone, podobnie jak reszta podbitych krajów, znajdują się pod okupacją państw osi, a niewielu ocalałych Żydów próbuje ukryć się pod przybranymi nazwiskami.

Pierwszy odcinek serialu wyprodukowanego przez Ridleya Scotta pojawił się już w styczniu tego roku. Amazon działa jednak inaczej niż większość stacji telewizyjnych. Zamawiają tylko odcinek pilotażowy, pokazują go odbiorcom w swojej usłudze streamingowej, a następnie zbierają wyniki oglądalności i opinie. „Człowiek z Wysokiego Zamku” spotkał się z pozytywną reakcją krytyki i widzów, dlatego serial otrzymał zielone światło i w kwietniu ruszyły zdjęcia do reszty sezonu.

czlowiek-z-wysokiego-zamku-zwiastun-2

Podczas panelu z twórcami serialu zorganizowanego w ramach Comic-con widzowie dowiedzieli się o zmianach, jakie dokonano w fabule. Główny scenarzysta Frank Spotnitz wyjaśnił m.in., że pojawiająca się u Dicka zakazana książka „Utyje szarańcza” została zamieniona na kroniki filmowe, a to dlatego, że serial jest medium wizualnym. Kolejna zmiana: na początku adaptacji Hitler nie jest jeszcze martwy. Jak przyznał Spotnitz, nie mógł przepuścić okazji, żeby zacząć opowieść w momencie, kiedy Führer wciąż żyje.

czlowiek-z-wysokiego-zamku-zwiastun-3

W panelu wzięła udział również córka Philipa K. Dicka, Isa. Jej zdaniem ojcu spodobałaby się adaptacja książki. „Mam nadzieję, że pokochałby ją tak samo jak ja” ? wyznała.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Człowieka z Wysokiego Zamku”:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film