Trent Reznor pracuje nad rock operą „Podziemny krąg” na podstawie powieści Palahniuka

15 lipca 2015

reznor-podziemny-krag
Lider Nine Inch Nails, Trent Reznor, pracuje wspólnie z reżyserem Davidem Fincherem i pisarzem Chuckiem Palahniukiem nad rock operą na podstawie powieści ?Podziemny krąg?. Taką informację usłyszał od pisarza podczas konwentu Comic-Con dziennikarz Jeff Goldsmith.

Reżyser David Fincher, który na mocy 60-stronicowego kontraktu nabył w 1996 roku wraz z 20th Century Fox prawa do adaptacji filmowej, telewizyjnej i scenicznej, marzył już o zrealizowaniu musicalu z okazji 10 rocznicy premiery filmu. Ta jednak minęła w 2009 roku, a projekt nadal znajdował się w fazie dalekosiężnych planów. Informacje, jakie napływają z tegorocznego konwentu Comic-Con w San Diego, karzą jednak przypuszczać, że sprawy wreszcie ruszyły do przodu.

Jak już wiadomo, musical ma być rock operą, która dla obecnego pokolenia będzie tym samym, czym „Tommy” lub „The Wall” dla poprzednich generacji. Muzykę ma skomponować Trent Reznor, który współpracuje z Fincherem od czasów „The Social Network”. W projekt zaangażowany jest również sam Chuck Palahniuk i uznana amerykańska reżyserka teatralna, Julie Taymor, która wsławiła się musicalami na podstawie „Króla Lwa” i „Spider-Mana”.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: teatr