Nowy serial HBO opowie o początkach Perry’ego Masona, bohatera kryminałów Erle’a Stanleya Gardnera. Zobacz zwiastun

22 kwietnia 2020


Stacja HBO zrealizowała serial o przygodach Perry’ego Masona, popularnego adwokata i detektywa z cyklu powieści autorstwa Erle?a Stanleya Gardnera. Historia skupi się na początkach bohatera. Premiera zaplanowana została na 22 czerwca w HBO GO.

Serial „Perry Mason” śledzi losy legendarnego już w kanonie amerykańskiej beletrystyki adwokata, którego stworzył Erle Stanley Gardner. Akcja książek rozgrywała się w Los Angeles w okresie od lat 30. do 50. XX wieku. Perry Mason rozwiązywał nawet najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Specjalizował się w obronach w sprawach o zabójstwo.

Gdy zaczyna się akcja serialu, jest rok 1931. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, Los Angeles kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe ? jest wszystko! Ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak i to bardzo. Perry Mason jest słabo opłacanym detektywem, który żyje od zlecenia do zlecenia. Gdy największa sprawa dekady z impetem wkracza w jego skromne progi, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi bohatera nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.

W serialu HBO „Perry Mason” w tytułowej roli występuje dwukrotnie nominowany do Złotego Globu i wyróżniony nagrodą Emmy aktor Matthew Rhys. Towarzyszą mu John Lithgow, Tatiana Maslany, Juliet Rylance, Chris Chalk, Shea Whigham, Stephen Root, Gayle Rankin, Nate Corddry, Veronica Falcon, Jefferson Mays, Lili Taylor, Andrew Howard, Eric Lange oraz Robert Patrick.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnili: Robert Downey Jr., Amanda Burrell, Susan Downey, Ron Fitzgerald, Joe Horacek, Rolin Jones i Timothy Van Patten, który jest także reżyserem serialu. Producentem wykonawczym była Aida Rodgers. Rolę producenta pełnił także Matthew Rhys. Twórcami serialu są Rolin Jones i Ron Fitzgerald.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Perry Mason”. Premiera odbędzie się 22 czerwca:

[am]
fot. Merrick Morton HBO

Tematy: , , , ,

Kategoria: film