Netflix zrealizuje serial o młodym Kurcie Wallanderze

29 listopada 2018


Netflix ogłosił informację o przystąpieniu do prac nad nowym serialem inspirowanym bestsellerowymi powieściami o Kurcie Wallanderze autorstwa Henninga Mankella. Produkcja ruszy w 2019 roku.

„Young Wallander” (z ang. „Młody Wallander”) ma opowiadać o pierwszej sprawie, którą zajmował się słynny detektyw. Historia skupi się na doświadczeniach ? zarówno zawodowych, jak i osobistych ? które ukształtowały bohatera. Poznamy Kurta jako dwudziestokilkuletniego, świeżo upieczonego funkcjonariusza policji, któremu jeszcze daleko do znużonego życiem mężczyzny, jakiego znamy z kart powieści Mankella.

Serial ma składać się z sześciu odcinków. Choć akcja umiejscowiona została w Szwecji, będzie to produkcja anglojęzyczna, a w obsadzie znajdą się brytyjscy i szwedzcy aktorzy. Za realizację odpowiada firma producencka Yellow Bird UK, która ma już na koncie stworzony dla BBC serial o Wallanderze z Kennethem Branaghem w roli głównej (na zdjęciu).

„Powieści o Wallanderze sprzedały się w nakładzie 40 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad 40 różnych języków, a jednocześnie są wierne szwedzkiej literaturze noir, którą Mankell pomógł stworzyć. Seriale wyprodukowane przez Yellow Bird odniosły fantastyczny sukces globalnie i lokalnie. W Netfliksie jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować tę tradycję i dodać nowy tytuł do wspaniałego dorobku Mankella i Yellow Bird” ? powiedział Erik Barmack, wiceprezes ds. międzynarodowych seriali oryginalnych w firmie Netflix.

Warto nadmienić, że Henning Mankell opisał początki kariery policyjnej Wallandera w niektórych opowiadaniach zawartych w tomie „Piramida”. Czy twórcy serialu będą czerpać pomysły z tej książki? Tego jeszcze nie wiadomo.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film