Netflix i DreamWorks zapowiadają na 2016 rok serial animowany na podstawie „Łowców trolli” del Toro

7 stycznia 2016

serial-animowany-lowcy-trolli
Netflix i DreamWorks Animation ogłosiły plany współpracy na najbliższe lata. Wśród zapowiedzi na 2016 rok pojawiła się informacja o serialu animowanym na podstawie powieści „Trollhunters. Łowcy trolli” Guillerma del Toro i Daniela Krausa.

Jak przyznał w jednym z wpisów na Twitterze reżyser „Labiryntu fauna”, który ostatnio coraz śmielej poczyna sobie na rynku literackim, prace nad serialem trwają już od długiego czasu. „Jesteśmy teraz głęboko w fazie animacji” ? wyjawił.

Na pomysł powieści młodzieżowej o nastoletnim chłopcu przyłączającym się do łowców pradawnych stworów, które przed laty zdziesiątkowały jego miasteczko, Del Toro wpadł podczas pisania trylogii o wampirach zapoczątkowanej tomem „Wirus”. „Chciałem stworzyć historię, która mogłaby być napisana dla dzieci, ale odwoływałaby się do gatunku, który jest przerażający. W zasadzie to baśń połączona z czasami współczesnymi i opowiadająca o tym, jak trudno jest być dzieckiem. Zazwyczaj dzieci są idealizowane w filmach animowanych. Ale męki dorastania ożenione z pomysłem, że istnieje świat obok nas, który jest dręczony przez istoty ze starożytnej tradycji ludowej, tematycznie pasuje do reszty moich dokonań” ? powiedział.

Początkowo produkcja planowana była jako film pełnometrażowy. Po podpisaniu przez DreamWorks umowy na kontynuację współpracy z Netflixem zdecydowano się zrealizować serial. Del Toro zaangażowany jest w proces animacji, ponieważ – jak mówi – chce „poznać go od środka”. Powieść „Trollhunters. Łowcy trolli” ukazała się w Polsce 23 września nakładem wydawnictwa Galeria Książki. Macie więc czas, żeby zapoznać się z lekturą, zanim trafi na ekrany.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film