banner ad

Najważniejsze role w amerykańskim „Wiedźminie” obsadzone!

12 października 2018


Wiemy już, kto będzie towarzyszył Henry’emu Cavillowi na planie serialu „Wiedźmin”. Stacja Netflix ujawniła nazwiska aktorów, którzy zagrają główne role w zapowiadanej na przyszły rok produkcji na podstawie słynnej sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego.

Jedną z kluczowych ról ? Ciri, księżniczki Cintry ? zagra Freya Allan („Wojna światów”, „Kraina bezprawia”). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May („Gra o Tron”, „Geniusz”) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson („Fortitude”) jako rycerz Eist oraz Adam Levy („Knightfall”, „Przekręt”) w roli druida Myszowora.

Henry Cavill (Geralt) i Freya Allan (Ciri).

W czarodziejkę Yennefer wcieli się Anya Chalotra („A.B.C.”, „Wanderlust”). Z kolei MyAnna Buring („Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”, „Lista płatnych zleceń”) zagra Tissaię ? rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w rolach innych adeptek magii: Mimi Ndiweni („Black Earth Rising”) zagra Fringillę, a Therica Wilson-Read („Profil”) ? Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady („Upadek królestwa”, „Teen Spirit”), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

Anya Chalotra (Yennefer) i Jodhi May (Królowa Calanthe).

Nowi członkowie obsady dołączą do Henry’ego Cavilla („Mission Impossible: Fallout”, „Liga Sprawiedliwości”), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Kolejne ogłoszenia mają pojawić się wkrótce.

Therica Wilson-Read (Sabrina) i Björn Hlynur Haraldsson (rycerz Eist).

Showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, tak skomentowała wybór obsady: „Casting do serialu 'Wiedźmin’ był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie”.

Millie Brady (Renfri) i Mimi Ndiweni (Fringilla).

Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”). Kolejnymi zajmą się: Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”, „Odpowiednik”, „Zaginiona”). Każde z nich nakręci po dwa odcinki.

Adam Levy (Myszowór) i MyAnna Buring (Tissaia).

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial „Wiedźmin” to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

fot. Netflix

Tematy: , , ,

Kategoria: film