Mamy już pierwszy zwiastun nowej ekranizacji „Cmętarza zwieżąt” Kinga. Jest przerażająco!

10 października 2018


Kilka dni temu w sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia z zapowiadanej na przyszły rok ekranizacji „Cmętarza zwieżąt” Stephena Kinga, a dziś otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. Materiał pozwala sądzić, że otrzymamy iście przerażający film.

„Ci goście, Kölsch i Widmyer, są wielkimi fanami Kinga. To prawdziwi maniacy horrorów. Są fanatykami, jeśli chodzi o wszystkie drobiazgi. Znali tę książkę lepiej niż my, co było najważniejsze, ale też mieli naprawdę zdecydowane zdanie na temat tego, co powinniśmy wykorzystać z książki. Zależało nam na kimś, kto rzeczywiście wiedział, co robimy, żeby nie pominął rzeczy, które są istotne, ale też nie był zbyt oddany pierwowzorowi, do tego stopnia, że ?domagałby się w filmie wszystkiego z książki, czego nie da się zrobić, ponieważ powieść jest zbyt obszerna. Oni mają odpowiednią równowagę” ? tak reżyserów filmu komplementuje producent Mark Vahradian.

Powieść o starożytnym cmentarzysku, które posiada moc wskrzeszania zmarłych z wszelkimi tego konsekwencjami, była tak przerażająca, że sam King, a także jego żona oraz bliski przyjaciel, pisarz Peter Straub, mieli wątpliwości, czy powinien ją wydać. „Rezultat był tak zaskakujący i makabryczny, że włożyłem książkę do szuflady, myśląc, że nigdy nie zostanie opublikowana. W każdym razie nie za mojego życia” ? wspominał po latach King. Stało się jednak inaczej, a dzisiaj jest to jedna z najważniejszych pozycji w bogatym dorobku autora.

Dla Jasona Clarke’a wcielającego się w głównego bohatera, doktora Louisa Creeda, „Cmętarz zwieżąt” to coś więcej niż horror: „Dla mnie jest to obłędnie niepokojąca rzecz. King dociera do ciebie w sposób, w jaki zawsze to robi. Kryje się za tym wielki intelekt, duża podświadomość, podtekst, namysł i powód”.

W zapowiadanym na 5 kwietnia 2019 roku filmie obok Jasona Clarke’a wystąpią m.in. John Lithgow, Amy Seimetz i Naomi Frenette.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ekranizacji „Cmętarza zwieżąt”:

Plakat promujący film „Cmętarz zwieżąt”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film