Pierwsze oficjalne zdjęcia z nowej ekranizacji „Cmętarza zwieżąt” Stephena Kinga

5 października 2018


Moda na adaptowanie dzieł Stephena Kinga trwa w najlepsze. Zdjęcia do jednego z najnowszych projektów, filmu opartego na powieści „Cmętarz zwieżąt”, zostały już nakręcone. Właśnie udostępniono pierwsze oficjalne zdjęcia z produkcji, której światowa premiera zapowiedziana jest na kwiecień 2019 roku.

Za wyreżyserowanie filmu odpowiada duet Dennis Widmyer i Kevin Kölsch. Początkujący filmowcy mają już na koncie m.in. horror „Gwiazdy w oczach” oraz kilka epizodów serialu „Krzyk”, tak więc konwencja grozy nie jest im obca.

„Cmętarz zwieżąt” to przejmująca i zarazem przerażająca opowieść o rodzinie Creedów, która zamieszkuje w Ludlow w Nowej Anglii. Arkadyjskie otoczenie ? łąki, las, mili sąsiedzi ? stanowią idealne warunki do życia dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Tragiczne wydarzenie wywraca spokojną egzystencję rodziny do góry nogami, a kryjący się w lasach cmentarz z wypisanym błędnie przez dzieci napisem zrodzi pragnienia przekroczenia granic, których nie powinno się przekraczać.

„Ta książka traktuje o śmierci, a także o rozmawianiu o śmierci i żałobie, a 'cmętarz zwieżąt’ jest pierwszym etapem tego procesu. Można powiedzieć, że cała reakcja łańcuchowa, bez której nie byłoby filmu, wynika z tego, że o śmierci się nie mówi” ? komentuje jeden z reżyserów, Dennis Widmyer. „Posiadanie zwierzęcia, które umiera, może być bardzo pomocne dla dzieci w zrozumieniu tego, czym jest śmierć i jak sobie radzić z utratą. To pomaga zaakceptować śmierć jako naturalną część życia” ? dodaje Kevin Kölsch.

Powieść Kinga została pierwotnie opublikowana w 1983 roku. Kilka lat później doczekała się ekranizacji i nieudanej filmowej kontynuacji. Zdaniem Widmyera i Kölscha nowa wersja jest tym bardziej pożądana, że nasze zrozumienie życie i śmierci postępuje. Ale czy to znaczy, że jesteśmy bardziej obyci z tym arcytrudnym tematem? O tym przekonamy się już w przyszłym roku. Światową premierę filmu zapowiedziano na 5 kwietnia 2019 roku. W obsadzie znaleźli się między innymi Amy Seimetz (jako Rachel Creed), Jason Clarke (Louis Creed) oraz John Lithgow (Jud Crandall).

Reżyserzy i aktorzy na planie filmu „Cmętarz zwieżąt”:

[mw,am]
fot. Kerry Hayes / Paramount Pictures
źródło: Entertainment Weekly

Tematy: , , ,

Kategoria: film