Guillermo del Toro kręci ekranizację swojej książki. Serial i powieść już w lipcu w Polsce

13 czerwca 2014

wirus-zwiastun
Guillermo del Toro, wizjonerski reżyser nagrodzonego trzema Oscarami „Labiryntu Fauna”, oraz Chuck Hogan, zdobywca nagrody im. Dashiella Hammetta, przygotowują nie lada gratkę dla wielbicieli horrorów wampirycznych. 13 lipca na antenie stacji FX rozpocznie się emisja pierwszego sezonu serialu, który obaj panowie nakręcili na podstawie napisanej wspólnie powieści „Wirus”. W tym samym miesiącu książka trafi na rynek dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka.

Akcja „Wirusa” rozpoczyna się na lotnisku w Nowym Jorku, gdzie ląduje samolot z Berlina. Kontrolerzy lotu nie są w stanie nawiązać łączności z pilotami. Drzwi pozostają zamknięte, a ze środka maszyny nikt nie wysiada. Wezwana na miejsce ekipa z Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób, z Ephraimem Goodweatherem na czele, znajduje na pokładzie tylko śmierć. Spośród ponad dwustu pasażerów żyje tylko czworo. W samolocie nie znaleziono żadnych trujących substancji, a ofiary wyglądają jakby spały. Co mogło spowodować śmierć tylu osób? Śledczy i patologowie muszą rozwiązać przyczynę dziwnych zgonów, zanim dojdzie do wybuchu epidemii. Tymczasem w ciałach zachodzą upiorne metamorfozy. Ekipa Ephraima Goodweathera odkrywa, że stoi w obliczu epidemii wampirzego wirusa i będzie musiała chronić swoje miasto przed istotami, które chcą przejąć władzę nad Nowym Jorkiem.

wirus-plakatWielbiciele del Toro wiedzą zapewne, że reżyser zafascynowany jest wampirami już od dziecka. W wieku 7 lat odkrył tanie powieści w miękkich okładkach inspirowane europejskim folklorem okultystycznym. Zaczął więc zgłębiać temat i szukać mało znanych osiemnasto- i dziewiętnastowiecznych dzieł i pochłaniał wszystko, co wpadło w jego ręce. W którymś momencie przyszedł mu do głowy pomysł, zaczął więc regularnie rozpracowywać go w notesie. Poszedł z nim do stacji telewizyjnej, z którą był związany kontraktem, ale usłyszał, że wprawdzie lubią wampiry, jednakże chcieliby, aby produkcja miała wydźwięk komediowy. Del Toro oczywiście nie tak sobie wyobrażał serial. Z racji tego, że miał już na koncie wiele scenariuszy filmowych, pisał też opowiadania, zaczął więc myśleć o książce. Podjął współpracę z autorem thrillerów Chuckiem Hoganem i tak narodziła się wampiryczna trylogia, której pierwszy tom pt. „Wirus” polscy czytelnicy mieli okazję już poznać jakiś czas temu dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia. Trylogia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród czytelników i zainteresowała się nią stacja telewizyjna, gotowa podjąć się realizacji serialu grozy zgodnego z wizją reżysera.

Pierwszy, trzynastoodcinkowy sezon serialu „Wirus” będzie miał swoją premierę 13 lipca na kanale FX. W tym samym czasie wydawnictwo Zysk i S-ka wznowi pierwszy tom trylogii w filmowej okładce. W następnej kolejności możemy spodziewać się dwóch kolejnych części.

W oczekiwaniu na emisję serialu i wydanie książki prezentujemy wam poniżej zwiastun „Wirusa”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film