banner ad

Drugi sezon serialu „Babylon Berlin” na podstawie cyklu kryminalnego Volkera Kutschera w HBO i HBO GO już 24 stycznia

15 stycznia 2020


Dobre wieści dla czytelników wydanego niedawno w Polsce komiksu „Złoty Berlin”. Oparty na bestsellerowym cyklu powieści Volkera Kutschera serial kryminalny „Babylon Berlin” wraca z drugim sezonem. Premiera odbędzie się 24 stycznia w HBO i HBO GO.

Cykl kryminałów niemieckiego pisarza Volkera Kutschera, które rozgrywają się w czasie schyłku Republiki Weimarskiej i dochodzenia do władzy nazistów, rozszedł się w nakładzie przekraczającym 1,6 miliona egzemplarzy. W Polsce mogliśmy dotychczas przeczytać jedynie pierwszy, najpopularniejszy tom serii, zatytułowany „Śliska sprawa”, a także jego komiksową adaptację, czyli „Złoty Berlin” Arnego Jyscha. O tych samych wydarzeniach traktował pierwszy sezon serialu „Babylon Berlin”. Najnowsza, dwunastoodcinkowa druga odsłona tej wysokobudżetowej produkcji oparta jest na kolejnej książce, pt. „Cicha śmierć”. Będziemy zatem śledzić, jak główny inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter poprowadzą kolejne śledztwo w sprawie morderstwa.

W Berlinie końca lat dwudziestych mieszkańcy pogrążają się w długach, spekulacje finansowe nieuchronnie prowadzą do krachu, a partia narodowa wykorzystuje coraz bardziej brutalne metody, aby wprowadzać swoich ludzi do policji i administracji państwowej. Jednak nawet w najtrudniejszej sytuacji jest nadzieja – pomimo morderstwa i rozpaczy Rath odnajduje miłość i doświadcza poczucia solidarności. Szalone lata dwudzieste to czas niepohamowanego pragnienia życia i realizacji pasji we wszystkich ich aspektach.

Akcja najnowszego sezonu rozpoczyna się na kilka tygodni przed Czarnym Piątkiem, kiedy na giełdzie dochodzi do gwałtownego krachu. Inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter pracują nad rozwiązaniem sprawy zabójstwa aktorki Betty Winter, która została zamordowana w brutalny sposób. Gereon zmaga się z nałogiem i stara się dostosować do życia w rodzinie, a Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn wydziale.

Ten trudny okres jest dla wielu osób szansą na zmianę dotychczasowego życia. Kina zostały podbite przez dźwiękowe filmy, co sprawia, że gwiazdy kina niemego zostają odsunięte na bok. Pewien podejrzany Ormianin chce zostać producentem filmowym, ale szybko przekonuje się, że branża filmowa jest tak samo zepsuta, jak i półświatek. Trwa walka o wpływy polityczne. Czarna Reichswehra zwiera szyki podczas kolejnej próby obalenia demokracji. Pogrzeb słynnego nazisty staje się dla jego sympatyków doskonałą okazją do zaatakowania komunistów. Wszystko zmienia się nocą, kiedy Berlin zatraca się w tańcach i zabawie jakby jutro nigdy nie miało nadejść…

W rolach głównych w najnowszym sezonie występują Volker Bruch jako Gereon Rath oraz Liv Lisa Fries jako Charlotte Ritter. W rolach drugoplanowych ponownie pojawiają się m.in. Benno Fürmann, Lars Eidinger, Mišel Matičević, Hanna Herzsprung, Leonie Benesch, Christian Friedel, Thomas Thieme, Udo Samel, Fritzi Haberlandt, Karl Markovics, Jeanette Hain, Jördis Triebel i Godehard Giese. W najnowszym sezonie do obsady serialu dołączyli Ronald Zehrfeld, Meret Becker, Sabin Tambrea, Hanno Koffler, Martin Wuttke, Trystan Putter, Peter Jordan, Caro Cult, Saskia Rosendahl i Bernhard Schütz. Obowiązki scenarzystów i reżyserów serialu „Babylon Berlin” pełnią Tom Tykwer („Biegnij Lola, biegnij”, „Pachnidło”, „Atlas chmur”), Achim von Borries i Henk Handloegten („Good Bye, Lenin!”).

Premiera drugiego sezonu „Babylon Berlin” zaplanowana została w HBO oraz HBO GO na 24 stycznia. Tego dnia będzie można obejrzeć dwa pierwsze odcinki – odcinek pierwszy w serwisie HBO GO oraz na antenie HBO dostępny będzie o godzinie 21:00, odcinek drugi natomiast pojawi się o godzinie 21:50. Premiery kolejnych odcinków (także po dwa) odbywać się będą co tydzień, w piątki. Sezon liczy 12 odcinków. Ci, którzy chcieliby przypomnieć sobie pierwszy sezon, znajdą wszystkie 16 odcinków w serwisie HBO GO.

Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun nowego sezonu „Babylon Berlin”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film