banner ad

Disney udostępnił zdjęcia z filmu „Mary Poppins wraca”!

8 czerwca 2017


Walt Disney Pictures udostępnił za pośrednictwem magazynu „Entertainment Weekly” zdjęcia oraz prace koncepcyjne z zapowiadanej na 2018 rok kontynuacji przygód Mary Poppins. Przekonajcie się, czego możemy oczekiwać po nowej ekranizacji przygód słynnej niani z ulicy Czereśniowej.

Akcja filmu „Mary Poppins wraca” rozgrywa się w Londynie 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w musicalu Disneya z 1964 roku, w którym tytułową rolę zagrała Julie Andrews. Mamy 1935 rok, czasy Wielkiego Kryzysu. Dzieci państwa Banks zdążyły dorobić się już własnego potomstwa. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć dorosłych Michaela i Jane (albo Michasia i Janeczkę), którzy wraz z dziećmi tego pierwszego witają Mary Poppins. Niania przybyła po to, aby z pomocą swych nadzwyczajnych magicznych zdolności pomóc Banksom odzyskać radość z życia.

W zapowiadanym filmie słynna niania zyska nowego przyjaciela, będzie nim Jack Latarnik, który zastąpi pamiętnego sprzedawcę papierosów Berta. Poniższa fotografia przedstawia Jacka, który wraz z Mary Poppins prowadzi trójkę dzieci Banksów – Annabel, Georgie’ego i Johna – ulicami Londynu, wykonując musicalowy numer „Trip a Little Light Fantastic”.

Na kolejnym zdjęciu widać, jak Jack wraz z grupą swych latarników oświetla drogę do ulicy Czereśniowej dla Mary Poppins oraz dzieci Banksów. Rozśpiewane twarze aktorów przypominają, że podobnie jak produkcja z 1964 roku, „Mary Poppins wraca” również będzie musicalem.

Włodarze wytwórni dają nam również sposobność poznać prace koncepcyjne, dzięki którym możemy dowiedzieć się, jak będzie wyglądać nowa ulica Czereśniowa w porze wiosennej.

Na poniższej grafice zaprezentowano opuszczony park, który upodobali sobie Jack oraz jego uliczni latarnicy.

Oczywiście praca latarników nie polega jedynie na przesiadywaniu w parku. Kolejna grafika pokazuje Jacka zapalającego nocą lampy na londyńskim bulwarze.

Reżyserem „Mary Poppins wraca” jest Rob Marshall, który ma już w dorobku tak popularne filmy, jak „Chicago”, „Dziewięć”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” czy „Tajemnice lasu”. Wraz z obecnym na zdjęciu Johnem DeLucą (po lewej) jest również producentem obrazu.

W filmie Disneya rolę niani z ulicy Czereśniowej zagra Emily Blunt („Dziewczyna z pociągu”). Partnerować jej będą m.in. Meryl Streep (jako kuzynka Mary, Topsy), Ben Whishaw (Michael Banks), Emily Mortimer (Jane Banks), Colin Firth (William Weatherall Wilkins) i Lin-Manuel Miranda (Jack Latarnik).

Premiera „Mary Poppins wraca” zapowiedziana jest na 18 grudnia 2018 roku.

[am]
fot. Jay Maidment/Disney Enterprises, Inc.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film