9 najładniejszych polskich pisarek

14 marca 2014

Po raz drugi skupiamy się na wizualnej stronie literatury. W zeszłym tygodniu przygotowaliśmy dla naszych czytelniczek zestawienie 9 najprzystojniejszych współczesnych pisarzy. Dzisiaj mamy coś dla przedstawicieli płci męskiej. Oto lista 9 najładniejszych naszym zdaniem pisarek. Skupiliśmy się na autorkach współczesnych i pochodzących jedynie z Polski. Zaprezentowana poniżej kolejność jest przypadkowa.

1. Gaja Grzegorzewska

Gaja Grzegorzewska

Mieszkająca w Krakowie autorka znanych kryminałów o prywatnej detektyw Julii Dobrowolskiej, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru i koleżanka Marcina Świetlickiego. Właśnie skończyła pisać kolejną powieść. Niech panowie nie dadzą się zmylić filigranowej figurze – Grzegorzewska ćwiczy capoeirę.

2. Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda

Kolejna po Grzegorzewskiej jasnowłosa autorka kryminałów. Oprócz prozy zajmuje się również literaturą faktu, pisała m.in. o kobietach-morderczyniach osadzonych w polskich więzieniach. Prowadzi kursy kreatywnego pisania.

3. Marta Syrwid

Marta Syrwid

W momencie debiutu jako osiemnastolatka określana była mianem ?najgorętszego ciała polskiej literatury?, dawna protegowana Pawła Dunina-Wąsowicza i utalentowana pisarka, autorka wydanej w zeszłym roku powieści ?Bogactwo?. Uwaga, kiepscy pisarze: na łamach ?Lampy? od lat rozprawia się z grafomanią.

4. Olga Rudnicka

Olga Rudnicka

Związana z wydawnictwem Prószyński i S-ka autorka humorystycznych kryminałów i pierwsza brunetka w naszym zestawieniu. Zadebiutowała sześć lat temu  i nie zwalnia tempa ? do tej pory opublikowała osiem książek.

5. Małgorzata Warda

Małgorzata Warda

Pochodząca z Gdyni autorka literatury kobiecej i współpracowniczka Manuli Kalickiej w agencji literackiej Manuskrypt. Niektórzy nazywają ją polską Jodi Picoult. Czy zasłużenie? O tym musicie przekonać się sami.

6. Marta Obuch

Marta Obuch

Rozlubowana w przebierankach autorka komedii kryminalnych. Każdej z książek towarzyszy sesja zdjęciowa zrealizowana w klimacie fabuły. Powyżej możecie zobaczyć jedno ze zdjęć promujących powieść ?Miłość, szkielet i spaghetti?.

7. Michalina Olszańska

Michalina Olszańska

Ponoć pierwszą, niemal 500-stronicową powieść napisała w wieku 15 lat. Dwa lata później książkę opublikowało wydawnictwo Albatros. Spotkała się jednak z chłodnym przyjęciem, podobnie jak i druga, wydana w następnym roku. Zapewne dlatego Olszańska skierowała swoją energię ku aktorstwu. Ostatnio wystąpiła m.in. w „Jacku Strongu” o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim.

8. Eliza Chojnacka

Eliza Chojnacka

Autorka dwóch mrocznych powieści dla kobiet z wyraźnie zaznaczonymi wątkami erotycznymi. Jako inspiracje do pisania wymienia Nietzschego, markiza de Sade?a i Henry?ego Millera. Co ciekawe, przed laty dała się poznać jako uczestniczka czwartej edycji reality show „Bar”.

9. Nikolina Rudol

Nikolina Rudol

Młodziutka i mało znana autorka z Jastrzębia, która opublikowała pierwszą część trylogii fantasy w jednej z oficyn zajmujących się wydawaniem książek ze współfinansowaniem. Od czasu ukazania się powieści w 2012 roku nie wydała nic więcej. Można odnieść wrażenie, że nieco pośpieszyła się z debiutem, ale – jak sama zapewnia – nie zamierza się poddać. Ma już kilka pomysłów, które być może uda jej się zrealizować w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: zestawienia